Pět gólů Baníku i Sparty, Plzeň znovu vyhrála. Radovalo se též Slovácko

• 17
Sparťanští fotbalisté odpověděli na druhé vítězství Slavie pěti góly v Liberci. Pražská S vstoupila do nového ligového ročníku skvěle, po dvou kolech mají po šesti bodech. Podruhé zvítězily také Plzeň i Slovácko, pěti trefami proti Zlínu se blýskl ostravský Baník.

Ostrava v domácím střetnutí s Fastavem získala první body v sezoně až nevídaně snadno. Na oblíbeného soupeře, který od března čeká na ligové vítězství, Baník vlétl a už ve 34. minutě (!) vedl 4:0.

Hotovo, rozhodnuto, duel se pak už jen dohrával. Skončil 5:1, dvěma zásahy se blýskl stoper David Lischka.

Vyhrajte nový dres Sparty!

Jeden z těchto dresů Sparty může být váš.

Pět branek zaznamenala také Sparta, které měla po náročné bitvě s Rapidem Vídeň v kvalifikaci o Ligu mistrů. V Liberci kouč Vrba vyměnil polovinu základní sestavy, ale síla se nesnížila.

Hosté zápas od začátku ovládli, vyhráli poločas 1:0 a po vyloučení Gebre Selassieho v 52. minutě koncertovali. Během osmi devíti minut dali tři góly, pak přidali pátý.

„Jednoznačně moje chyba. Do vyloučení to bylo jen o gól, dalo by se s tím něco udělat,“ litoval Theo Gebre Selassie.

Sparta má po dvou kolech šest bodů, skóre 8:2. Slavia má skóre 4:1, po výhře 1:0 ve Zlíně uspěla venku i podruhé. V Teplicích však za stavu 2:1 měla štěstí, když domácí Kodad neproměnil tutovku a vzápětí Schranz dovršil hattrick.

Schranz, jedna z osmi letních posil, dal možná vzpomenout na slávistickou legendu Milana Škodu.

Ten i v pětatřiceti letech ukazuje, jakým je kanonýrem. Po návratu z tureckého angažmá dal ve dvou zápasech tři góly, v druhém kole dvěma trefami pomohl Mladé Boleslavi k triumfu nad Jabloncem 3:0.

Jeho trenér Petr Rada, který odkoučoval už 414. utkání v první lize, má před čtvrtečním soubojem s Celtikem Glasgow v předkole Evropské ligy o čem přemýšlet.

„Rozhodl začátek, prvních patnáct minut,“ řekl Rada. Po čtvrthodině to bylo 2:0 a to už se Jablonci hrálo těžko.

Tři body za tři góly má i Olomouc, která přehrála Pardubice těsně 3:2. Před týdnem stejným skóre na Spartě prohrála.

Druhé jednobrankové vítězství v ročníku zaznamenalo Slovácko, které si trochu spravilo chuť po vypadnutí z Konferenční ligy proti Českým Budějovicím.

Šest bodů má i Plzeň, jež své čtvrté soutěžní utkání v sezoně zase vyhrála 2:1. Ve vršovickém Ďolíčku musela proti Bohemians po penaltě Puškáče otáčet skóre, což se jí podařilo po změně stran. Nejprve z dalšího pokutového kopu srovnal náhradník Beauguel, pak se krásně zpoza vápna prosadil Káčer.

Hradecký nováček má druhý bod, po remíze s Bohemians hrál nerozhodně v Karviné.

Sparta, Slavia, Jablonec a Plzeň odehrály generálky na duely 3. předkola v pohárových kvalifikacích.

Zatímco Sparta v Lize mistrů a Plzeň v Konferenční lize už mají za sebou dvě utkání, Slavia s Jabloncem do pohárových bojů v týdnu teprve vstoupí. Slavii stejně jako Spartu čeká 3. předkolo Champions League, Jablonec je účastníkem kvalifikace o Evropskou ligu.