Momentka z prvoligového zápasu Slovácko versus Ostrava.

Momentka z prvoligového zápasu Slovácko versus Ostrava. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Slovácko - Ostrava 2:1, těsný duel rozhodl v nastavení střídající Kubala

• 3
Fotbalisté Slovácka po šesti zápasech konečně vyhráli v první lize. Ve 2. kole nejvyšší soutěže porazili Ostravu 2:1, v nastaveném čase rozhodl dorážkou náhradník Kubala.

„Je jasné, že jsme vyhráli šťastně. Zápas asi nebyl úplně ke koukání a s naším výkonem moc spokojený nejsem. Každopádně dneska jsem od prvního hvizdu viděl koncentraci a nasazení a hráči za to byli odměněni,“ řekl Michal Kordula, trenér Slovácka.

Hosté začali lépe a ve 12. minutě si vypracovali první větší šanci, když Jánoš po rohovém kopu vypálil těsně vedle. Slovácko přidávalo na aktivitě. Po dalším rohu dostal míč volný Sadílek, který však zakončení selhal.

ONLINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

Domácí už ve 22. minutě otevřeli skóre. Juroška nacentroval do šestnáctky na Kuchtu, který nejprve hlavou trefil protihráče, ale z dorážky levačkou vystřelil přesně k tyči. Útočník hostující ze Slavie dal za Slovácko premiérovou soutěžní branku.

„Chtěl jsem to přizvednout hlavou, míč se ke mě vrátil a chtěl jsem to z otočky napálit, krásně to sedlo a zapadlo do branky. Jsem rád, že jsem mohl splatit trenérovi důvěru,“ podotkl Kuchta.

Ostravští se z prvního inkasovaného ligového gólu po 336 minutách vzpamatovali a nadechli se k náporu. Ve 35. minutě se po Fillově standardní situaci při závěru v šestnáctce nejlépe zorientoval Holzer a zblízka vyrovnal. Krátce před pauzou o kousek minul Juroška.

Ve druhém poločase více než šest tisíc diváků dlouho vidělo opatrnější a vyrovnaný boj bez velkých šancí. Baník si po 70. minutě vytvořil dvě velké příležitosti.

Nejprve střídající Granečný ve slibné pozici trefil Daňka a brankář Slovácka poté s problémy vyrazil i Jiráskovu ránu. Aktivnější hosté mohli rozhodnout ještě v 87. minutě, ale Fillovu hlavičku zneškodnil Daněk a dorážka proletěla vedle branky.

„Michal Daněk byl jeden z těch, kteří zachraňovali zápas a jemu patří velký dík, že mužstvo v důležitých situacích podržel,“ ocenil Kordula. „V druhém poločase jsme měli dvě obrovské šance a kdybychom je proměnili, určitě bychom neprohráli,“ přidal ostravský kouč Bohumil Páník.

Rozuzlení zápasu přišlo až v nastaveném čase, Slovácko dostalo k dispozici přímý kop těsně za šestnáctkou. Petrovu střelu do horního růžku sice gólman Laštůvka skvěle vytáhnul, ale odražený míč se dostal ke Kubalovi a domácí náhradník rozhodl. Slovácko vyhrálo pátý z posledních šesti vzájemných ligových duelů.

„Byl tam nešťastně vyražený míč, že ho Fillo přeběhl. Slovácko to dohrávalo ve více hráčích a s tím se těžko dá něco dělat, sešlo se to a vyhodnotit se to dá až u videa,“ konstatoval Páník.

Slovácko - Ostrava 2:1

Branky: 22. J. Kuchta, 90. F. Kubala - 35. D. Holzer. Rozhodčí: O. Berka - D. Pospíšil, S. Pochylý. ŽK: 34. J. Juroška, 44. J. Navrátil, 67. J. Kuchta - 36. D. Diop, 76. P. Stronati, 81. J. Pokorný, 90. Ondřej Šašinka. Diváci: 6 389 (80 % z kapacity 8 000)

Slovácko: M. Daněk - J. Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, P. Reinberk - J. Navrátil (90. P. Šimko), M. Havlík (67. D. Machalík), L. Sadílek, V. Daníček, J. Petr - J. Kuchta (88. F. Kubala)

Ostrava: J. Laštůvka - L. Pazdera, M. Šindelář, P. Stronati, J. Fleišman - M. Fillo, A. Jánoš (80. J. Pokorný), M. Jirásek (75. Ondřej Šašinka), D. Holzer (63. D. Granečný) - M. Baroš, D. Diop