Plzeňská pohoda, sparťanská hrůza. Slavia otáčela a v čele opět odskočila

• 56
Slávistický obrat na 3:2 ve vyhecované opavské atmosféře. Absolutně bezproblémové vítězství Plzně, která porazila Olomouc. A také nevšední výbuch Sparty, která na Slovácku pokazila, co mohla. Fotbalová liga žije 17. kolem.

A žije zejména porážkou Sparty. Ostatní ligisté prominou, ale hlavním tématem ligového víkendu je právě její zápas.

Na Slovácku favorizovaný tým vybouchl, zkolaboval, sesypal se. Zkrátka: byl to průšvih, porážka 1:2.

„Nedovedu si představit, že by jiné zkušené mužstvo ztratilo ten zápas stejně jako my,“ kroutil hlavou trenér Zdeněk Ščasný po dramatickém závěru.

Sparta neproměnila dvě penalty, během posledních deseti minut ztratila vedení a utkání dohrála kvůli dvěma vyloučením v devíti. Unikát, o který nestojíte.

01.prosince 2018 v 19:18, příspěvek archivován: 02.prosince 2018 v 14:12

V posledních 60 letech se odehrálo jen 13 ligových zápasů, v nichž některý z týmů neproměnil dvě (nebo více) penalt; žádný z nich ale nedostal červenou kartu, natož pak dvě...

„Vyhlížíme konec podzimu. Musíme si všechno vyhodnotit a zamyslet se nad tím, co bude dál,“ přiznal Ščasný. Spartu čekají ve zbývajících dvou kolech ještě zápasy s Teplicemi a v Příbrami.

Momentálně má letenský klub stejnou bilanci jako po sedmnácti zápasech minulé sezony, to znamená devět výher, čtyři remízy a čtyři porážky. V pondělí ho na třetím místě tabulky vystřídal Jablonec, který nad Zlínem vyhrál vysoko 4:0. Sparťanská ztráta na vedoucí Slavii, která dohrávala kolo v Opavě, narostla na propastných dvanáct bodů.

Nelehké období.

S nelehkým utkáním si naopak poradila Slavia, která do 17. kola nastoupila jako poslední. A odčinila pohárovou porážku v Bordeaux. Nad Opavou na jejím hřišti vedla, pak dvakrát inkasovala, ale zvládla to.

Děkuje dvougólovému Zmrhalovi, opavské liknavosti při bránění signálu, který skončil vítěznou trefou Součka z malého vápna, a opavskému Smolovi, který dostal dvě hloupé žluté karty během pěti minut. Chvíli po jeho vyloučení padla třetí branka ligového lídra, který si udržel čtyřbodový náskok na Plzeň.

Viktoria měla v nedělním utkání s Olomoucí (2:0) pohodu. Dala dva góly za poločas, přečkala soupeřovy náznaky a pak utkání bez stresu dohrála.

Po vítězství v Lize mistrů nad CSKA Moskva se dokázala na domácí soutěž naladila správně.

První bod pod novým trenérem vydřela Karviná na hřišti Mladé Boleslavi (1:1). Bohemians proti Dukle (0:0) poosmé za sebou nevyhráli domácí zápas a Ostrava uťala sérii tří porážek vítězstvím v Příbrami (2:0).

V pátečním duelu Teplice porazily Liberec (1:0). Utkání rozhodl záložník Jakub Hora, který vítězný gól věnoval nedávno narozené dceři.