Hráči Mladé Boleslavi slaví vstřelený gól v utkání proti Zlínu.

Hráči Mladé Boleslavi slaví vstřelený gól v utkání proti Zlínu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlín - Mladá Boleslav 0:2, hosté poprvé v sezoně vyhráli venku

• 5
Mladoboleslavští fotbalisté si připisují první vítězství na stadionu soupeře, ve Zlíně slaví díky zásahům Komličenka a Buchy triumf 2:0. Domácím ve 13. kole nejvyšší soutěže nepomohl ani nový trenér Kameník.

Zlín nastoupil se zcela novým útokem, neboť z Boleslavi hostujícího Wágnera nepustila na hřiště dohoda klubů a nejlepšího střelce Poznara zase svalové zranění. Netradiční složení domácí jedenáctky si vynutily i další absence, takže na levém kraji obrany zaskakoval kapitán Jiráček.

„Je to zkušený hráč, veškeré pokyny plnil dobře,“ hodnotil jej na netradičním postu Kameník.

ONLINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

Boleslav přijela do Zlína s nejlepším útokem soutěže a ten se předvedl už ve čtvrté minutě, kdy Komličenko vysunul Mesanoviče, ale domácí brankář Rakovan skvěle zasáhl. Zlín zahrozil po akci Fantiše a přímém kopu Džafiče, ale hostující gólman Stejskal se zaskočit nenechal.

Ve 26. minutě už Komličenko otevřel skóre. Po rohovém kopu a závaru v malém vápně se nejlépe zorientoval a poslal míč pod břevno. Ruský útočník vstřelil devátý gól v sezoně a upevnil si první místo v pořadí střelců.

„Dostat gól z dorážky po rohu je hrozná škoda,“ litoval Kameník.

Zlín byl blízko vyrovnání po půlhodině hry, ale Železník trefil ve slibné pozici tyč. O pár minut později se po přímém kopu neprosadil Podio a Džafič po pěkné kombinaci střílel v pádu nad. V závěru první půle mohl po rohovém kopu navýšit vedení hostí Pudil.

„Měli jsme v první půli dát více branek, šance na to byly,“ řekl boleslavský obráce.

Po změně stran Zlín výrazně zvýšil útočnou aktivitu a v 59. minutě byl blízko vyrovnání, když po Bartošákově centru střílel Fantiš. Domácí dále tlačili, nicméně chyběl jim větší moment překvapení, který by rozhodil konsolidovanou obranu soupeře.

„Zlín byl v této fází hry lepší, jen tak tak jsme některé šance ubránili,“ uvedl Pudil.

Přesto se tak stalo v 68. minutě, kdy se za záda stoperů dostal Železník, ale ve vyložené pozici vysoko přestřelil. Další vyloženou šanci už domácí neměli a v závěru inkasovali po protiútoku, který zakončil Bucha. „Je to pro nás velká úleva, ale jeli jsme sem s tím, že už konečně vyhrajeme venku. A to se povedlo,“ zakončil Pudil.