Hrají se regionální derby, Karviná - Ostrava a Zlín - Slovácko.
Poprvé v samostatné české historii se v nejvyšší soutěži představí Pardubice, nastoupí v Jablonci.
Mistrovská Slavia hraje v neděli v Českých Budějovicích, Sparta o den dřív v Brně, které je společně s Pardubicemi nováčkem.
Z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil, protože se kvůli onemocnění jednoho z opavských hráčů nedohrála skupina o záchranu. Tým musel do dvoutýdenní karantény a liga by se nestihla dohrát v termínu do 3. srpna.
I nový ročník ohrožuje šíření koronaviru. Ještě v pátek odpoledne nebylo jasné, jestli se odehraje sobotní duel Olomouc - Liberec. V olomouckém klubu mají tři nakažené, zbytek podstoupil další testy.
Sigma Olomouc - Slovan Liberecsobota 17.00, rozhodčí Julínek Předpokládané sestavy, Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Hubník, Vepřek - Zahradníček, Breite, Houska, Chytil, González - Nešpor. |
- Olomouc vyhrála poslední tři vzájemné ligové zápasy a inkasovala v nich jediný gól
- Liberec vyhrál v Olomouci v červnovém semifinále domácího poháru 2:1
Fastav Zlín - 1. FC Slováckosobota 17:00, rozhodčí Královec Předpokládané sestavy, Zlín: Dostál - Procházka, Buchta, Simerský - Matejov, Hlinka, Conde, Jiráček, Čanturišvili - Poznar, Janetzký. |
- Slovácko vyhrálo dva z posledních tří vzájemných ligových zápasů
- Zlín doma v lize třikrát za sebou zvítězil a inkasoval jediný gól
1. FK Příbram - FK Teplicevýkop 17.00, rozhodčí Berka Předpokládané sestavy, Příbram: Melichar - Pazdera, Kingue, Tregler, Cmiljanovič - Atwi, Soldát, Rezek, Pilík, Nový - Pinc. |
- Příbram doma v lize s Teplicemi neprohrála pětkrát za sebou
- Příbram v jediném utkání letní přípravy podlehla druholigové Dukle 1:3
- Teplice venku v lize devětkrát za sebou nevyhrály
- Teplický Moulis si může připsat 100. ligový start
Zbrojovka Brno - Sparta Prahasobota 19.30, rozhodčí Franěk Předpokládané sestavy, Brno: Šustr - Štepanovský, Dreksa, Šural, Moravec - Vaněk, Sedlák, Čermák, Fousek - Přichystal, Růsek. |
- Sparta vyhrála jediný z posledních pěti vzájemných ligových duelů
- Brno se vrací do ligy po dvou letech
- Brněnského kouče Machálka čeká trenérská premiéra v nejvyšší soutěži
Dynamo České Budějovice - Slavianeděle 16.30, rozhodčí Zelinka Předpokládané sestavy, Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Králik, Havel, Skovajsa - Javorek, Čavoš - Jánošík, Šulc, Mršič - Brandner. |
- Slavia v lize porazila Budějovice třikrát za sebou a v minulé sezoně vyhrála oba vzájemné zápasy o tři góly
- Slavia je dvanáct zápasů bez porážky
- Budějovice v lize třikrát za sebou prohrály
FK Jablonec - FK Pardubiceneděle 16.30, rozhodčí Ardeleanu Předpokládané sestavy, Jablonec: V. Hrubý - Holík, Štěpánek, Kubista, Krob - Hübschman - Ladra, R. Hrubý, Považanec, Podaný - Schranz. |
- Soupeři se ještě v české lize neutkali
- Jablonecký trenér Rada oslavil den před utkáním 62. narozeniny
- Pardubický nováček v přípravě vyhrál jediné z pěti utkání a s prvoligovými soupeři si připsal tři remízy
- Pardubice před týdnem vypadly v 1. kole domácího poháru na penalty na hřišti divizního Kolína
- Pardubický trenér Novotný si odbude prvoligovou premiéru v roli hlavního kouče
MFK Karviná - Baník Ostravaneděle 16.30, rozhodčí Hrubeš Předpokládané sestavy, Karviná: Bolek - Smrž, Eduardo, Twardzik, Čonka - Ndefe, Mangabeira, Janečka, Qose, Ostrák - Papadopulos. |
- Ostrava prohrála jediný z šesti vzájemných ligových zápasů
- Karviná čeká v lize devět zápasů na vítězství
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslavneděle 18.30, rozhodčí Rejžek Předpokládané sestavy, Bohemians: Le Giang - Dostál, Hůlka, Bederka, Vondra - Jindřišek, Ljovin - Květ, Hronek, Vaníček - Puškáč. |
- Oba týmy se před měsícem utkaly ve finále skupiny o Evropu, celkově zvítězila Boleslav 4:2
- Bohemians vyhráli pět z posledních šesti ligových zápasů
- Boleslavský trenér Weber v minulosti vedl Bohemians