Brankář Českých Budějovic Jaroslav Drobný (v šedém) je připravený zasáhnout...

Brankář Českých Budějovic Jaroslav Drobný (v šedém) je připravený zasáhnout proti šanci Brna. | foto: ČTK

Č. Budějovice - Brno 0:2, první výhra od ledna, hosté záchranu ještě nevzdali

• 36
Brněnští fotbalisté po dvou remízách vyhráli v 26. kole v Českých Budějovicích 2:0 a dramatizují tak boj o ligovou záchranu. Góly na jihu Čech padaly po přestávce: trefili se Texl a Růsek z penalty.

Zbrojovka vyhrála poprvé od konce ledna, kdy se jí dařilo v Opavě. Od té doby získala čtyři body za čtyři remízy a čtyřikrát padla. Až teď zase uspěla naplno.

Patnácté Mladé Boleslavi, která hraje v neděli prot čtrnáctým Teplicím, se Brno přiblížilo na rozdíl jediného bodu. V tabulce zůstává šestnácté.

Budějovicím patřil první poločas, kdy byly lepší a vypracovaly si i nadějné příležitosti. Skórovat mohly hned v šesté minutě, jenže Novákův pokus po rohu Čoliče vykopl z brankové čáry brněnský kapitán Pernica.

ONLINE:

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

O půl hodiny později Jihočeši opět zahrozili po rohu Čoliče, ale Alvir zamířil bez přípravy vedle tyče. A tři minuty před koncem první části měl další příležitost Novák. Akci opět zahájil centrem aktivní Čolič a českobudějovický obránce hlavou minul branku. „V prvním poločase jsme hráli, co jsme si řekli, dobře jsme kombinovali. Vytvořili jsme si i příležitosti,“ řekl po zápase českobudějovický trenér David Horejš.

V úvodní části nevýrazní hosté byli po přestávce mnohem odvážnější. Vyplatilo se jim to, protože v 56. minutě se po rohu Pachlopníka uvolnil Štepanovský a po jeho přihrávce skóroval Texl. O tři minuty později mohlo Brno přidat druhý gól, ale Filovu střelu vyrazil brankář Drobný.

Moravané tak o první ligové výhře od konce ledna definitivně rozhodli v závěru. V pokutové území uklouznul domácí stoper Havel, přes něj upadl unikající Fila a Růsek z penalty v 85. minutě přidal druhý gól.

„Hráči si zaslouží pochvalu za druhý poločas. S první půlí jsme nebyli spokojeni a museli jsme si o přestávce něco říci a trochu do toho vstoupit. Nevím, čím to bylo, že hráči nebyli na začátek zápasu připraveni,“ uvedl brněnský kouč Richard Dostálek. „Co se dělo ve druhé půli, je pro mě zklamání a chci se za to našim fanouškům omluvit. Za svou kariéru jsem to nezažil, výkon některých hráčů nechápu,“ dodal Horejš.

České Budějovice pokračují v neúspěšné domácí sérii s týmy ze spodku tabulky, na vlastním hřišti během posledních dvou měsíců podlehly Opavě, Mladé Boleslavi a dnes i Brnu. Dynamo doma Zbrojovku porazilo v jediném z posledních 10 prvoligových duelů.