Patrik Brandner z Jablonce (vlevo) se snaží pokrýt míč před Danielem Tetourem z Dukly. | foto: ČTK

Dukla - Jablonec 2:6, tři góly za dvacet minut a pak už exhibice

• 5
Minule dostali čtyři góly na Slavii, ve 14. kole fotbalisté Dukly dopadli ještě hůř. Doma proti Jablonci po dvaceti minutách prohrávali 0:3, nakonec podlehli 2:6 a klesli na poslední příčku.

Jablonec po překvapivém vyřazení v poháru v Karviné ukázal svou pravou tvář, vyhrál pět z posledních šesti ligových zápasů. Ztratil je minule v derby proti Liberci, jinak soupeře poráží.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Na Dukle to nebyla jeho rekordní výhra venku, před dvěma týdny zvítězil v Příbrami dokonce 6:0.

Jablonečtí začali aktivněji a v deváté minutě otevřeli skóre. Ďurica nezvládnul odkopnout míč a poslal ho přímo k Masopustovi, který ještě slovenského stopera obešel a propálil brankáře Radu. Hosté za pět minut vedli 2:0. Jovovič nacentroval do šestnáctky, uzdravený Doležal se zbavil Ďuricy a špičkou kopačky posunul míč do branky.

Ďurica pak nevybíravým zákrokem zajel do Masopusta a k nelibosti hostů dostal jen žlutou kartu. Střelec první branky musel odstoupit ze hry a byl převezen do nemocnice.

Dukla na tom byla za chvíli ještě hůř. Souček v pokutovém území srazil Lischku a nařízenou penaltu ve 21. minutě proměnil Trávník. Nejlepší střelec Severočechů si připsal sedmou trefu v ligovém ročníku.

„Tragický, možná trošičku tragikomický vstup do zápasu. A vlastně do konce zápasu jsme sklízeli to, co jsme zaseli. Prohráváme 1:0 a mužstvo zatím nemá sílu, aby se s tímhle dokázalo popasovat. V té chvíli plodí chyby, které normálně nedělá,“ poznamenal Roman Skuhravý, trenér Dukly.

Jablonecký tým začal lépe i druhý poločas. Jovovič v 54. minutě našel před brankou volného Acostu a uruguayský záložník už měl snadnou práci.

Hráči Dukly dokázali za pět minut snížit, když Tetourovu přihrávku zužitkoval Djuranovič. Brankář Hrubý přišel po 404 minutách o ligovou neprůstřelnost.

Pátý gól přidali hosté v 65. minutě. Doležalovu hlavičku z rohu tečoval stoper Hovorka a domácí marně reklamovali ofsajd. Blízko šestého zásahu byl střídající Chramosta, ale sám před branku trefil tyčku.

Čtvrt hodiny před koncem Pražané opět korigovali skóre. Douděra ve vápně vybídl Podaného a ten napálil míč pod břevno. V 86. minutě uzavřel skóre další hostující náhradník Kratochvíl tečovanou střelou z dálky. Jablonec vyhrál teprve druhý z posledních osmi vzájemných zápasů v nejvyšší soutěži.

„Samozřejmě jsem spokojený s výsledkem i výkonem. Až na nějaké pasáže jsme tu hru kontrolovali. Hráli jsme pořád aktivně a vstřelili branky. Trošku mě mrzí ty dva góly, které jsme dostali. Byly to takové průnikové přihrávky, kdy jsme tam nebyli dostatečně u sebe,“ řekl jablonecký kouč Petr Rada.