Momentka z utkání mezi Brnem a Duklou Praha.

Momentka z utkání mezi Brnem a Duklou Praha. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Dukla - Brno 3:2, domácí se nakonec museli o těsné vítězství bát

• 12
V odloženém utkání 27. ligového kola fotbalisté Dukly doma porazili Brno 3:2. O výhru se však tým z pražské Julisky musel obávat, přestože vedl 2:0 a 3:1. O branky domácích se postarali Pospěch, Berger a Néstor, za hosty skórovali Kroupa a Frejlach.

Domácí fotbalisté byli celý první poločas viditelně lepší. Hráli mnohem ofenzivněji než soupeř, byli důraznější i rychlejší. Rychle vybojovali dva rohové kopy a už ve 12. minutě šli do vedení.

Utkání Dukla versus Zbrojovka Brno ve videoreportáži

To hluboko z pole přesně odcentroval Néstor, našel v šestnáctce nepokrytého Pospěcha a domácí útočník po ukázkovém zpracování míče na prsou skóre utkání otevřel.

Dukla měla dál převahu, brněnští hráči se pod taktovkou znamenitého Zavadila sice snažili, ale do koncovky se nedostávali. Domácí defenziva pracovala spolehlivě, středová řada tu brněnskou přehrávala a vepředu si velmi dobře počínali Pospěch se španělským forvardem Néstorem. Hostující obrana tak musela být neustále ve střehu.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Až v závěru první půle se znatelněji prosadili i brněnští, jenže ze snahy vytěžili jen tři rohy. O ten třetí se postaral výborným zákrokem gólman Rada, který efektně vyrazil dalekonosný Frejlachův pokus.

Domácí na zvýšenou soupeřovu aktivitu odpověděli těsně před přestávkou kulišárnou Néstora. Ten po odpískaném faulu na Pospěcha okamžitě rozehrál na Bergra, zatímco hostující hráči v ten moment hrát přestali. Berger pak obešel brankáře Doležala a z úhlu skóroval. Druhá střela domácích na branku a druhý gól!

Brněnští hráči u sudího Kovaříka protestovali samozřejmě marně, pykali za vlastní nekoncentrovanost.

Hned v úvodu druhé půle mohla Dukla zvýšit, jenže Néstor tentokrát po ideální přihrávce Malého zblízka minul. Domácí byli v náporu, zdálo se, že brzy přidají další branku, jenže se blýsklo na opačné straně hřiště.

Z nevinné akce odcentroval z levé strany Husár, domácí obrana nechala ve vápně volného Kroupu a ten bez problémů snížil na 2:1. A za chvíli se musel opět vyznamenat domácí gólman Rada, který vyrazil dělovku Zavadila.

Rčení, že v jednoduchosti je genialita, potvrdil v 62. minutě domácí Néstor. Dostal míč, dvacet metrů od brněnské branky nespekuloval a levačkou vyslal bombu do Doležalovy "šibenice".

Hosté se nevzdávali, vrhali se dopředu a po jedné skrumáži před domácí brankou se nejlíp zorientoval Frejlach a snížil na rozdíl jediného gólu - 3:2. V 69. minutě měl na kopačce svou druhou trefu Néstor, avšak brněnského brankáře nepřeloboval.

Hosté se až do konce hnali za bodem, ale marně. V dobrých šancích selhali Husár s Kroupou, a tak Dukla těsné vedení uhájila. Sedm minut před koncem však Pospěchovu střelu vykopl jeden z brněnských obránců z brankové čáry. Tentýž hráč pak z jasné pozice brněnskou branku přestřelil.

A drtivý závěrečný nápor hostům úspěch nepřinesl.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37