TO JE ŠKODY... David Lafata si po utkání v Ostravě vyčítal zahozenou penaltu. Sparta s Baníkem jen remizovala 1:1. | foto: Michal Šula, MAFRA

Lafata zahodil penaltu a litoval: Tohle zaváhání jsme neměli dopustit

• 126
Do konce zápasu chybělo pět minut, když dostal velkou šanci rozhodnout. Sparťanský útočník David Lafata si postavil míč na penaltu, rozběhl se... A poslal míč doprostřed branky, kde nechal nohu ostravský brankář Jiří Pavlenka. Od něj šel míč do břevna, pak zpátky do hry - a remízový výsledek 1:1 už vydržel až do konce.

V utkání plném šancí měl Lafata jednu možnost už v první půli. Hlavičkovat do odkryté branky, ale v poslední chvíli míč vykopl stoper Frydrych. Moment z 85. minuty však sparťanského kapitána mrzel ještě mnohem víc. Věděl, že propásl šanci vystřelit týmu důležité vítězství.

„Nedal jsem, stálo nás to tři body,“ klopil zrak. „Chtěl jsem rozhodnout, věřil jsem si, ale bohužel se to prostě nepovedlo.“

Byl jste hned rozhodnutý, že půjdete kopat?
Bořek Dočkal už v tu chvíli nebyl na hřišti, tak jsem si vzal míč já. A bohužel jsem nedal.

Co jste při penaltě udělal špatně? Nesjel vám míč z nohy?
Ne, to ne. Chtěl jsem kopat doprostřed, ale bohužel jsem to nedal dost vysoko, navíc tam brankář nechal nohu.

Nepřekvapil vás Baník v první půli? Měl poměrně dost šancí...
Neřekl bych, že nás překvapili. Čekali jsme, že to bude těžký zápas, to se potvrdilo. Baník měl šance, Marek Štěch nás podržel. Ale i my jsme si vypracovali dost příležitostí, je to škoda. Měli jsme na vítězství.

Vývoj zápasu se hodně točil kolem Milana Baroše: nejdřív zahazoval šance, pak se postaral o vyrovnání. Co jste tomu říkal?
Hrál dobře, bohužel pro nás dal nakonec i gól. Myslím, že může být se svým výkonem spokojený.

Souhlasíte, že ztráta v Ostravě může Spartu v závěrečném účtování hodně mrzet?
Jo, může to tak být. Je to zaváhání, které jsme neměli dopustit. Stalo se, o to víc mě to celé mrzí. Rozhodnutí jsem měl na kopačce já.

Jaro je teprve na začátku, přesto: jak teď vidíte sparťanské šance na titul?
Ztratili jsme a je jasné, že situaci teď nemáme úplně ve svých rukou. Musíme čekat, jestli Plzeň zaváhá. Ale hrajeme dál, ještě je opravdu brzy. Po dvou jarních kolech boj o titul určitě nebalíme.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39