Fotbalisté Hradce přesto derby s Pardubicemi jasně ovládli. I proto, že řada hráčů předvedla výborný výkon. „Já si ale cením soudržnosti našeho týmu a derby o tom bylo,“ uvedl po výhře 3:0 trenér Hradce David Horejš.
O kom se nejvíc po slavné výhře mluvilo?
Tom Slončík
Jediná zimní posila, již Hradec získal v týdnu před zápasem. Měl začít jako náhradník, ale onemocnění Václava Pilaře pár hodin před zápasem ho poslalo na hřiště. „Ukázal, proč jsme ho chtěli. Přinesl rychlost, pracovitost i fotbalovou kvalitu. I přesto, že to bylo pro něj těžké, měl s námi dva tři tréninky,“ řekl Horejš.
Tomáš Petrášek
V podzimním derby v Pardubicích byl ještě v prvním poločase vyloučen, nyní patřil k jasným lídrům, navíc vstřelil gól. „Je o několik kroků vpředu, než když přišel, už je to ten Petrášek, na jakého jsou fanoušci zvyklí z Polska,“ řekl trenér.
Petrášek se vykoupil, Hradec opět pálil z rohů: Jsme pro soupeře nechutní![]() |
Karel Spáčil
Tradiční místo v tříčlenné obraně přenechal kolegovi a sám se posunul o něco dopředu. I tam ukázal svoji kvalitu, zvlášť příhra na třetí branku Grigerovi byla skvělá. „Na toto místo bylo poté, co vypadl i Horák, několik. Dali jsme Spáčila, a on byl výborný,“ poznamenal trenér.
Samuel Dancák
Ve středu zálohy výborný, navíc první ligový gól v dresu Hradce. Horejš: „Jeho výkony jdou nahoru. Několikrát si vyčítal, že nemá čísla, a teď dal gól.
Adam Vlkanova
Dobrý výkon, ale konec v poločase. „Svalový problém,“ vysvětlil Horejš.
Samek, Griger, Klíma
Střídající hráči. „Svým výkonem po svém příchodu Pardubice zabili,“ ocenil trenér.