Českobudějovický Zdeněk Linhart - ilustrační foto

Českobudějovický Zdeněk Linhart - ilustrační foto | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Koho by to nenaštvalo, chmuřil se po remíze českobudějovický Linhart

• 2
Zpackaný druhý poločas a ztráta tří bodů. Pochmurné počasí nad Střeleckým ostrovem jako by se při víkendovém utkání fotbalové Synot ligy České Budějovice vs. Slovácko projevilo i v koncovce domácích. Tu měl na starost především hrotový útočník Zdeněk Linhart, který sice gól vstřelil, ale další vyložené šance spálil.

„Jestli jsem se svým výkonem spokojený? Ztratili jsme body, to je hlavní,“ prohodil dvacetiletý útočník Dynama a mládežnický reprezentant Linhart po remíze 2:2.

Jak moc vás mrzí ztráta vedení v úplném závěru?
Vedeme dva nula a máme hru pod kontrolou. Nakonec ale remizujeme, když inkasujeme branku v 89. minutě. Koho by to nenaštvalo.

První poločas byl z vaší strany výborný. Co se stalo ve druhé půli?
Když vedete dva nula, soupeř se logicky vyhecuje a snaží se vás určitým způsobem dostat pod tlak. Asi byla chyba v tom, že jsme docela brzy dostali první gól.

Po přestávce jste si přitom vytvořili několik slibných brejků.
Bohužel, žádný jsme neproměnili. Minimálně jeden gól jsme mohli ve druhém poločase vstřelit.

Připravovali jste se před zápasem na největší nebezpečí ofenzivy Slovácka, kanonýra Libora Doška?
Každý, kdo hraje se Slováckem, se z devadesáti procent připravuje na Doška. V utkání měl tři šance a je logické, že jednu z nich určitě promění.

Jak byste popsal váš gól?
Po centru vyhrál výborně hlavičku Honza Vošahlík a sklepl míč na mě. Já jsem byl sám před gólmanem, takže skórovat nebylo těžké.

Ze vstřelené branky jste se však mohl radovat už o několik minut dříve.
To jsem měl stoprocentní šanci. Míč mi sjel trochu po nártu, proto šla střela vedle.

Stál jste také u začátku druhé gólové situace, že?
Ano, přihrával jsem míč Petru Benátovi, který střílel a jeho pokus kluci nadvakrát úspěšně dorazili.

Nedávno jste se vrátil ze srazu reprezentační dvacítky, která si připsala výhru nad Nizozemskem. Pomohlo vám to do utkání se Slováckem?
Hrál jsem a to pomůže k sebevědomí každému. Ještě když porazíte Holandsko a podáte dobrý výkon.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36