Budějovice přišly o naději před přestávkou

• 2
Drnovice - Dva momenty ze závěru prvního poločasu vzaly fotbalistům Českých Budějovic naději na lepší výsledek v Drnovicích. Na půdě nováčka ve 42. minutě poprvé inkasovali a plány na ofenzívu ve druhém poločase jim vzápětí překazilo vyloučení Adama. Obojí zařídil Slovák Onofrej - dal gól a byl Adamem faulován. Vítězství Drnovic po přestávce vylepšil gólem na 2:0 Holub.

"Třicet minut jsme odváděli velice solidní výkon. Obdržená branka ještě nebyla taková rána, jako naprosto zbytečné vyloučení Adama za faul za půlící čarou, když pronikající Onofrej měl před sebou ještě všechny naše obránce," kroutil hlavou českobudějovický ternér Pavel Tobiáš. "Třetí ranou byla naše obdržená druhá branka po hrubé chybě obrany. Zápas se už za této situace stal beznadějný," řekl Tobiáš.

Navzdory oslabení o zraněné Svobodu a Schindlera a bez Gibaly, jemuž klub údajně dluží vysokou částku, se podařilo ligovému nováčkovi z Drnovic dosáhnout druhého letošní vítězství v soutěži.

"Rozhodl určitě závěr poločasu, kdy jsme vstřelili vedoucí branku a vzápětí uviděl Adam červenou kartu. Soupeř byl vyloučením citelně oslaben a výsledek se za takové situace těžko otáčí," řekl po zápase trenér Drnovic Josef Mazura, který pochválil poctivý výkon svého týmu v obraně.

Takřka celý úvodní poločas se oba týmy předháněly v nepřesnostech. Drnovičtí fotbalisté vsadili na opatrnou taktiku a ze zajištěné obrany se do útočení příliš nehrnuli. Se stejnou zbraní se pokoušeli soupeře eliminovat i budějovičtí hráči. Výsledkem byla nezáživná hra, které chyběly na obou stranách střelecké příležitosti.

Jediným zábleskem byla v páté minutě akce drnovického obránce Čápa, jenž vyrazil k sólovému úniku, z jeho přihrávku už ale nestačil tísněný Klinka důrazněji zakončit. Trenér Tobiáš musel už po deseti minutách sáhnout ke střídání, zraněného Pončáka nahradil Dvořák.

Náboj dostal fotbal až v závěru poločasu, kdy Drnovice přidaly na útočné aktivitě. Nejčastěji se pokoušel o ofenzivní hru domácího týmu po levé straně pronikající Onofrej, který ale zápolil s přesností svých centrovaných míčů, které se stávaly snadnou kořistí brankáře Filipka.

Tři minuty před odchodem do šaten našel po vysoké přihrávce z pravé strany Adamec neobsazeného Onofreje, který střelou podél brankáře Filipka vstřelil vedoucí branku. Těsně před přestávkou nasadil tentýž hráč k úniku, stíhající budějovický Adam jej zezadu podkopl a rozhodčí Čuřín mu nekompromisně ukázal červenou kartu.

Oslabené Budějovice se po změně stran především bránily útokům domácího týmu. Už ve 46. minutě Adamcovu ostrou ránu pod břevno brankář Filipko vyrazil jen s námahou. Drnovický tlak narůstal a v 63. minutě Holenda šikovně prostrčil míč mezi budějovickými zadáky Homoláčem a Leštinou nabíhajícímu Holubovi, který přidal druhou branku.

Hráči Budějovic se sice pokoušeli i v oslabení aktivní hrou o případný zvrat, jejich snaha ale končila ještě před hranicí trestného území. Soupeřovo ofenzivnější pojetí hry otevíralo domácímu týmu prostor k častějším protiútokům. Nejblíže ke zvýšení náskoku měl v 73. minutě Holomek, jehož akci zmařil pádem pod nohy brankář Filipko.

DRNOVICE - Č. BUDĚJOVICE 2:0 (1:0) podrobnosti
Góly: 42. L. Onofrej, 63. R. Holub
Góly:
Sestavy: T. Bureš - F. Ševinský, P. Abanda, M. Ševela, V. Čáp - J. Adamec (85. T. Vajda), R. Holub (90. M. Kropáček), P. Holomek, L. Onofrej - J. Holenda (71. P. Bílek), T. Klinka
Sestavy: M. Filipko - V. Pončák (9. I. Dvořák), D. Horejš, D. Homoláč, M. Leština - M. Vozábal, J. Chlebek, L. Adam, J. Plocek (52. J. Gruber) - D. Lafata, M. Kulič (77. A. Matoušek)
Náhradníci: L. Kollár, R. Víšek, A. Neuwirth, Š. Vojtíšek
Náhradníci: J. Kafka, S. Rožboud, P. Grznár, L. Myšák
Žluté karty: 20. T. Klinka, 25. M. Ševela, 61. L. Onofrej
Žluté karty: 17. J. Chlebek, 38. D. Homoláč