Plzeňský obránce Radim Řezník (vlevo) hlídá Tomáše Briganta z Brna. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Brno - Plzeň 2:3, dramatická přetahovaná o vítězství vyzněla pro hosty

• 12
Nejdřív vedli hosté, pak domácí... Dramatickou přestřelku nakonec lépe zvládli fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří v 9. ligovém kole vyhráli v Brně 3:2. Upevnili si tak první místo v tabulce.

Úvodních 25 minut provázela před zraky reprezentačního trenéra Vrby oboustranně pozorná defenzivní taktika. Brňané si důkladně přebírali soupeře, rychlonohého Petrželu osobně střežil Lutonský a stoper Košťál nenechal prostor k zakončení Chramostovi na hrotu útoku.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Brněnský záměr udržet čisté konto však dostal po faulu Lutonského na Petrželu v pokutovém území trhlinu. Kolář s jistotou penaltu proměnil a po úvodní brance dostala hra spád.

Domácí více otevřeli hru a ve 31. minutě po Fischerově centru a Vávrově nepřesné střele stačil u tyčky číhající Brigant vstřelil svou první ligovou branku v životě.

Těsně před koncem poločasu Brno nečekaně otočilo skóre. Lutonský prošel po levé straně a sólo zakončil přesnou trefou do horního růžku plzeňské branky.

Kouč hostů Koubek do druhého poločasu místo nedůrazného Chramosty nasadil Tecla. Tah mu vyšel, v 52. minutě se Tecl protáhl mezi domácími zadáky a vyrovnal.

„Po zbytečné penaltě se nám podařilo utkání do poločasu otočit. Mrzí mě druhý gól, který padl po kumulaci chyb a nezafungovala spolupráce mezi Košťálem a brankářem Hladkým,“ hodnotil brněnský trenér Václav Kotal.

Domácí ztratili oproti úvodnímu poločasu střed pole, už se jim nedařilo zakládat jednoduché útočné akce a režii zápasu převzala Plzeň. Z převahy vstřelil v 61. minutě vítězný gól Řezník.

„Když lapidárně zhodnotím náš výkon v prvním poločase, tak to byla žužlárna. V kabině jsme na to reagovali určitou rétorikou. Překlopili jsme dvěma góly zápas, vytvořili jsme si nápor. Závěr jsme s velice dobrým soupeřem ustáli ze všech sil,“ uvedl plzeňský trenér Miroslav Koubek.

Po další chybě v rozehrávce zachránil Brňany brankář Hladký, který chytl sólový útok Koláře.

V závěrečné čtvrthodině se ještě domácí zvedli k chvilkovému náporu, ale Šumberovi a Moukanzovi chybělo více přesnosti k vyrovnání a Plzeň si už těsné vítězství uhájila.

Poslední dvě minuty navíc domácí dohrávali bez vyloučeného Moukanzy, jenž šel ze hřiště předčasně po dvou žlutých kartách.

Brno doma prohrálo po jedenácti zápasech. Naposledy ho porazila právě Plzeň, a to loni na podzim 3:1.