Obránce Daniel Köstl z Bohemians (vpravo) se snaží odehrát míč před...

Obránce Daniel Köstl z Bohemians (vpravo) se snaží odehrát míč před slávistickým útočníkem Stanislavem Teclem. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Bohemians - Slavia 0:0, bezgólová bitva, mistrovské oslavy se odkládají

• 250
Slávističtí fotbalisté si musejí na oslavy třetího titulu v řadě ještě minimálně týden počkat. V 29. ligovém kole totiž ve vršovickém derby na Bohemians jen remizovali 0:0.

K výhře, díky které by definitivně proťali cílovou pásku, jim nepomohl zlepšený výkon ve druhém poločase. Gól na noze měli Masopust a pak i střídající Van Buren s Kuchtou.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Dvakrát ale zasáhl pozorný gólman Bačkovský, muž zápasu, jednou ho před brankovou čarou zastoupil obránce Krch.

Slavia za týden v Edenu přivítá Plzeň, proti které si zajistila titul i v minulé sezoně. Tentokrát jí bude k jistotě stačit i bod, který pro ní byl v Ďolíčku málo.

„Náročný zápas. Jednak byl složitý terén, zadruhé domácí měli výškovou a soubojovou převahu, hodně nás napadali. V první půli to byl z naší strany podprůměrný výkon. Ve druhém poločase jsme se zlepšili v mezihře, vytvořili jsme si nějaké šance, bohužel jsme je neproměnili,“ poznamenal slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

Favorit remizoval pošesté v ligovém ročníku a dál táhne sérii bez porážky. Jako první v historii českého i československého fotbalu slávisté neprohráli 41 ligových zápasů po sobě.

V neděli večer si však na Bohemians přijeli pro titul, který zatím nemají.

I kvůli špatnému prvnímu poločasu, který byl z obou stran hodně upracovaný. Bez myšlenky, překvapivých momentů či dokonce střely na bránu. Právě od slávistů se v Ďolíčku čekalo víc.

„Za bod jsme rádi, je pro nás cenný. Jsme rádi, že se nám povedlo oddálit oslavy Slavie. Pro kluky to byla obrovská motivace. I když Slavii titul přeju, tým má nejlepší a zaslouží si to. Ale ať to oslaví až příští kolo,“ řekl domácí trenér Luděk Klusáček.

Slávisté věděli, že hrají o zlato, ale dlouhé minuty se vůbec nedostávali do hry. V úvodu se naopak spíš bránili, byť ani Bohemians příliš nebezpeční nebyli.

Valnou většinu svých akcí táhli po levé straně, kde hrál aktivní Schumacher, dobře se na hrotu bili Keita s Puškáčem, ale ve finální fázi selhávali. Pár závarů zejména v samém úvodu, to ano, ale pak už jen přihrávky naslepo do vápna, kde vládli stopeři Kúdela s Delim.

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský posadil Zimu, chyběli mu zranění Bah, Olayinka nebo Sima, viróza na poslední chvíli skolila Provoda a překvapivě v základní sestavě nenastoupil ani Kuchta, místo kterého hrál Tecl.

V první půli sice vedl několik slávistických brejků, ale do zakončení se nedostal. Čtvrthodiny trvalo, než se hosté o střelu vůbec pokusili, Ševčíkovu ránu však zablokovali obránci. Nejnebezpečnější proto byla akce ze závěru poločasu, standardka, zkrácený roh, po němž právě Ševčík vyzval ke střele Stancia - rumunský záložník však levačkou přestřelil.

Slávisté se nemohli rozjet. Scházela jim invence, přímočarost a chvílemi i trpělivost. V Ďolíčku loni na jaře zažili po matném výkonu první porážku v sezoně a i tentokrát to na trávníku dlouho vypadalo podobně.

Nic pro slávistické fandy, kteří přitom do okolí Ďolíčku dorazili v hojném počtu. Dění sledovali vedle příznivců Bohemians z okolních balkonů, přistavených plošin i skrz vstupní brány v rozích stadionu. Přítomní policisté je v prvních minutách opakovaně vyzývali k dodržování všech protiepidemických opatření.

Po pauze už se na fotbal koukalo o chlup lépe.

Oscar předvedl hned po dvou minutách hry pěknou akci i střelu pravačkou, která mířila jen těsně vedle. Vzápětí měl velkou příležitost Masopust, který se z pravého beka dostal po Teclově dobré rozehrávce do zakončení, ale gólmana Bačkovského nepropálil. A Stanciova dorážka byla rovněž nepřesná.

Hra se rázem rozhýbala. Zatímco Slavia se hnala za mistrovským gólem, otevírala obranu, do které vnikl Puškáč a po centru Nováka měl na hlavě gól. Balon však netrefil čistě.

A hosté? Ti si v závěru vytvořili šanci díky Van Burenovi, jehož přízemní ránu po zpětné přihrávce od Bořila vykopl z nebezpečného prostoru obránce. A krátce po příchodu na hřiště se do zakončení z otočky dostal také Kuchta, ale zblízka trefil pouze Bačkovského.

„Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Dařilo se nám narušovat rozehrávku Slavie, vybojovat i plno balonů na útočné polovině. Bohužel potom přišlo zranění Dana Köstla a to nás trochu přibrzdilo. Slavia převzala aktivitu, po pauze vystupňovala tlak, ale kluci makali, padali do střel a podařilo se nám udržet čisté konto. V závěru jsme to chtěli zkusit zahrát na vítězství, ale už jsme na to neměli sílu v ofenzivě,“ řekl domácí trenér Luděk Klusáček.

Bohemians v lize neprohráli podeváté v řadě a teprve jako druhý tým v ligové sezoně od Slavie neinkasovali.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36