Ostrava - Plzeň 0:1, rozhodl Kopic a gólman Hruška, který chytil penaltu

• 452
Měli velké šance, dokonce i penaltu, ale ostravští fotbalisté gól Viktorii Plzeň zase nedali, v sobotním utkání 14. kola podlehli 0:1. O vítězství hostů rozhodl Kopic v závěru poločasu, po půli brankář Hruška chytil Fleišmanovi penaltu.

Plzeňští fotbalisté se vracejí na první příčku tabulky, o bod přeskočili Slavii, ale ta má nedělní derby na Spartě k dobru. Plzeň navíc oplatila Baníku středeční vyřazení z poháru, v Plzni vyhráli hosté 3:2 v prodloužení.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„První poločas byl z naší strany velmi dobře takticky zvládnutý, měli jsme tam několik zajímavých situací. Ve druhém už Baník zjednodušil hru a měli jsme dvakrát obrovské štěstí. Jsem spokojený s bodovým ziskem,“ řekl plzeňský kouč Pavel Vrba.

Byl to souboj třetího s druhým, hit sobotního programu fotbalové ligy. A byl pořádně ostrý, jak je v Ostravě v zápasech proti elitním týmům zvykem. Drsné skluzy, tvrdé souboje, výlevy směrem k rozhodčím.

Domácí byli v prvním poločase nebezpeční, chvílemi měli tlak, jenže Šindelář v 41. minutě tutovou šanci neproměnil. A tak v závěru poločasu trestal uzdravený Kopic. Z levé strany si navedl míč do středu a pravačkou z dvaceti metrů poslal míč na vzdálenější tyč. Laštůvka se jen ohlédl, nereagoval.

Krátce po přestávce měli domácí další příležitost ke skórování. Sudí Proske nejdřív faul Hrošovského na Filla v pokutovém území neviděl, na penaltu ukázal až po zhlédnutí videa.

Fleišman, který z pokutového kopu skóroval ve středu v poháru, tentokrát selhal. Tehdy kopal proti Kozáčikovi, v lize nastoupil Hruška a skočil do stejného místa, kam Fleišman střílel v týdnu. A hrdinou se stal Hruška. Nohou na brankové čáře (nebo už za ní?) zlikvidoval gólovou střelu Filla a poradil si i s dalšími ošemetnými situacemi.

Hosté, kteří ve středu hraji v Lize mistrů proti Realu Madrid, mohli z brejků rozhodnout, ale pravý obránce Řezník hlavičkoval mimo a pak netrefil z pár kroků.

Baník v první lize neporazil Plzeň už v 16 zápasech za sebou, K tomu jim 639 prvoligových minut nedal gól.

„Odehráli jsme výborný zápas, byla tam nasazení a kvalitní hra. Plzni jsme se výkonem i šancemi určitě vyrovnali, bohužel jsme z několika příležitostí nedali ani jeden gól. Trochu nás to mrzí,“ litoval ostravský kouč Bohumil Páník.

Proti Plzni se musel obejít bez kapitána Milana Baroše, jenž si odpykal poslední část trestu za vyloučení proti Slavii a následné nevhodné chování k rozhodčím. A chyběl i druhý útočník Diop, který onemocněl.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37