Sparta - Slovácko 4:0, domácí v poklidu vyhráli, dva góly dal Fatai

• 52
Minulý víkend nezvládli pražské derby, v 9. kole ale fotbalisté Sparty nezaváhali. Doma porazili Slovácko vysoko 4:0, dvěma brankami se na vítězství podílel Kehinde Fatai, který podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě. Sparta tak vede tabulku o skóre před Plzní.

Sparta nastoupila ve stejné sestavě, která ve čtvrtek v Evropské lize zařídila výhru 2:0 nad APOEL Nikósie. Slovácko se naopak muselo vypořádat s řadou zranění, nejcitelnější ztrátou byla absence nejlepšího střelce Doška.

První branku viděla Letná už po deseti minutách. Hostujícímu brankářovi Hečovi propadl přízemní centr a Fatai nadvakrát dostal míč za čáru. Nigerijský útočník stejně jako ve čtvrtek otevřel skóre zápasu.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

V 18. minutě mohlo být vyrovnáno. Spartu nejprve zachránil gólman Bičík, který nejdřív vytěsnil na spojnici Sadílkovu dalekonosnou střelu a vzápětí si poradil i s nůžkami Diviše, které vyrazil na břevno. O chvíli později ho při nebezpečné hlavičce zastoupil na čáře Frýdek.

Nakonec uhodilo na opačné straně a i podruhé Sparta skórovala se štěstím. Frýdek ze strany napálil míč po zemi na přední tyč, kde ho těsně před Hečou nešťastně přizvedl vracející se Diviš.

Také po přestávce se hrál svižný fotbal, ale dlouho bez vyložených šancí. Změnilo se to až v 72. minutě kdy Lafata utekl po levé straně a předložil míč před branku Fataiovi, který si připsal třetí gól v posledních dvou zápasech.

„Je sice útočník, ale pozici výborně zvládá. Dostává se do šancí, dneska mohl dát klidně další dva góly. A zejména v první půli plnil velmi dobře i defenzivní povinnosti,“ chválil Fataie trenér Zdeněk Ščasný. „Na pravém kraji zálohy už hrál v Rumunsku, takže spíš měl na začátku sezony problémy s kondicí, protože doháněl přípravu a nezvládal hrát na kraji nahoru, dolů.“

Heča poté bravurně vychytal Costu i Brabce, ale Sparta se nakonec čtvrté branky dočkala. Minutu před koncem se o ni postaral hlavou Krejčí.

„Dostali jsme čtyři góly, to nás samozřejmě mrzí. Ale na druhou stranu osmdesát minut jsme hráli dobrý fotbal. Zvolili jsme náročný presink, ale to nešlo vydržet celé utkání. I proto v posledních minutách to byla sparťanská exhibice,“ řekl hostující kouč Svatopluk Habanec.

Letenští si tak v poklidu došli pro 16. vítězství nad Slováckem za sebou a navíc ani v pátém domácím utkání v sezoně neztratila body. Hosté naopak prohráli třetí z posledních čtyř duelů.