Sparta - Příbram 4:0, v závěru Sparta hosty z Příbrami rozstřílela

• 92
Příbramští fotbalisté s trenérem Strakou na lavičce dlouho věřili v příznivý výsledek, ale po knock-outu v závěrečných minutách na Spartě prohráli vysoko 0:4. Domácí tým se v neúplné tabulce vyhoupl na první místo.

Na Letné se odvíjelo zajímavé utkání plné překvapivých momentů na obou stranách. V první půli Sparta svého soupeře jasně přehrávala, přesto si nemohla být ničím jistá. Příbram vyrážela z obranného valu jen ojediněle, ale vždy dokázala vážně ohrozit domácí branku.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Už ve druhé minutě využil Danoski nepřesné Holkovy rozehrávky a z otočky v dobré pozici přestřelil. Řezníčkovu tutovku vystihl Vaclík a domácí gólman podržel svůj tým i při Marešově pohotovou střelu či při Jugasově dorážce zblízka.

Na přímé střely na bránu dokonce hosté první poločas vyhráli 4:2, ale na góly, šance i na umělecký dojem prohrávali.

Sparta už nastoupila bez Václava Kadlece, ale právě z opuštěného pravého křídla vedla většinu svých nebezpečných akcí. Společnou řeč našli Dočkal s Přikrylem, na jejich kombinace se hezky koukalo.

Také gólový centr přišel z pravé strany, od Kadeřábka, příbramský stoper Mišůn míč odhlavičkoval jen k Hušbauerovi, který z hranice pokutového území mířil na branku. Nešťastný hrdina okamžiku Mišůn střelu ještě tečoval, takže se brankář Hruška složil úplně jinde, než kudy mu míč zapadl do sítě.

Od desáté minuty tak Sparta vedla, a dál se snažila náskok navýšit. Z Costova centru napálil Dočkal tyč, Hušbauerovu střelu zblízka gólman Hruška s obtížemi vyrazil na roh.

FOTBALOVÝ VOLDEMORT. Sparťanští hooligans vzpomněli při utkání s Příbramí trenéra Františka Straku, který kdysi býval jejich nedotknutelným oblíbencem.

Příbramský trenér František Straka nastoupil proti Spartě poprvé od chvíle, co trénoval konkurenční Slavii. Fanoušci někdejšímu sparťanovi "zradu" neodpustili, ale místo nadávek jen mlčky vyvěsili velký nápis: "Ten, jehož jméno je zapomenuto a nikdy již nebude vysloveno."

Straka se však po tribunách moc neohlížel, pohltil ho zápas, který pro Příbram vůbec nebyl ztracený.

Po přestávce totiž měli jeho svěřenci dlouho navrch. Drželi míč, zatlačili favorita do obranných pozic, avšak v koncovce nebyli tak nebezpeční jako v první půli.

O osudu utkání rozhodl druhý sparťanský gól, po kterém už Příbram nenašla síly na další útočení. Branku připravil Kadeřábek, který našel krátkou zpětnou přihrávkou volného Lafatu.

Závěr zápasu pak byl představením hladového náhradníka Bednáře, jenž dvěma góly proměnil výsledek v příbramský debakl.

"Pasáž po přestávce nám nevyšla, ztratili jsme kontrolu ve středu pole. Příbram se dostávala do tlaku, měli jsme problémy. Definitivně to zlomil až druhý gól. Soupeř dostal ránu, nám to zvedlo sebevědomí a závěr byl exhibicí," řekl sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Trenér příbramského týmu viděl i na vysoké prohře pozitiva: "Těší mě, že jsme tady hráli otevřenou partii a byli aktivní. To, že jsme v posledních deseti minutách inkasovali góly, to se nedá nic dělat. I přes ten výsledek 0:4 nebyl náš výkon vůbec špatný a je na čem stavět. Dnes jsme propadli v koncovce, nedávali jsme góly. Naopak jsme dostali velmi laciné branky."

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36