Momentka z duelu Brna (červená) a Jablonce

Momentka z duelu Brna (červená) a Jablonce | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Brno - Jablonec 2:3, hosté vyhráli díky gólům z první půle

• 1
V týdnu nezvládli finále českého poháru, s ligou se ale fotbalisté Jablonce rozloučili vítězně. V Brně si však zahrávali: po poločase, který vyhráli jasně 3:0, polevili, a soupeř dotáhl na rozdíl jediného gólu. Na body to nakonec nestačilo.

„V závěru jsme ztratili koncentraci, ale naše vítězství podtrhlo úspěšnou sezonu,“ řekl po zápase hostující trenér Jaroslav Šilhavý.

Jednoznačný ráz dala zápasu hned první čtvrthodina. V ní Jablonec domácí přehrával kombinační souhrou, přehledem, individuální technikou a jednoduchým přechodem do protiútoků.

Už v 6. minutě Pospíšil obešel ve středu pole tři hráče Brna a přesnou přihrávkou našel za obránce nabíhajícího Nováka, který překonal bezmocného Melichárka. Jablonecký bek se v lize trefil pojedenácté v sezoně.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Po chybném rozehrání domácích zadáků získal v souboji s Kerestešem ve 14. minutě míč Masopust. Přesným centrem z pravé strany našel volného Doležala, jenž přehodil brněnského brankáře a přidal druhou branku.

Zbrojovka se herně trápila a dlouho nedokázala založit kloudnou akci. Snaha o protiútok končila hned v zárodku na nepřesné přihrávce. Z výkonu Brňanů nejvíce vynikala bezradnost. Za celý úvodní poločas zahrozil po Moukanzově dlouhém centru jen ve 20. minutě Vávra, jehož střela těsně minula branku.

Po získání dvoubrankového náskoku hráli Severočeši ještě ve větší pohodě. Jejich herní převahu vyjádřil před koncem poločasu po Rossiho centru pohotový střelec Doležal třetím gólem.

Po změně stran Zbrojovka stačila se soupeřem srovnat krok a získala územní převahu. „Zápas jsme si zbytečně zdramatizovali,“ věděl Šilhavý. „Lehkovážně jsme přišli o získaný náskok, zatímco Brno hrálo s nadšením. A když dalo druhý gól, tak jsme se strachovali o výsledek až do konce.“

V 70. minutě totiž po zmatcích v jablonecké obraně trefil Sýkora tyčku a tentýž hráč o dvě minuty později překonal přízemní střelou brankáře Špita.

Devět minut před koncem vykřesal naději na zvrat druhým gólem Jugas. Vyrovnat se už aktivně hrajícím Brňanům nepodařilo a na závěr ligové sezony si připsali třetí porážku za sebou.

„Bylo až strašidelné, jak jsme prohrávali osobní souboje. Ve druhém poločase jsme šli do rizika, dostali soupeře pod tlak a při troše štěstí jsme mohli remizovat. Jablonec ale vyhrál zaslouženě,“ uznal trenér Brna Václav Kotal.