Příbramský záložník Martin Zeman (vlevo) a brněnský středopolař Pavel Zavadil v...

Příbramský záložník Martin Zeman (vlevo) a brněnský středopolař Pavel Zavadil v ligovém utkání | foto: ČTK

Příbram - Brno 3:2, přetahovanou rozhodl Fořt, doma dal gól po letech

• 9
Dvakrát domácí vedli, dvakrát hosté vyrovnali. Přetahovanou rozhodl čtyři minuty před koncem střídající útočník Pavel Fořt, který se na jaře vrátil do české ligy po pěti letech. Vítězství 3:2 nad Brnem znamená pro Příbram velkou šanci na evropské poháry. Může jí totiž stačit i páté místo, horší už být nemůže.

Příbramské vítěztsví však kazí pokutový kop, který sudí Hrubeš nařídil za nafilmovaný pád záložníka Mareše. Brněnský Slančík se dušoval, že se protivníka ani nedotkl a televizní záznam ukázal, že měl pravdu. Ne, Hrubeše nepřesvědčil, dostal žlutou kartu a Zeman z penalty dal gól na 2:1. Vítězný nakonec byl až ten Fořtův.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Byl to těžký zápas, protože jsme nebyli úplně v pohodě, byla tam patrná nervozita. Vedoucí gól nás měl zklidnit, ale zase jsme do poločasu inkasovali. O přestávce jsem musel hráče v kabině přesvědčovat, že utkání zvládneme. Zrovna když jsem na lavičce řekl, že už nás vůbec neohrožují, tak znovu vyrovnali. Poslali jsme tam Fořta, a to rozhodlo. Strašně moc mu děkuju a za odměnu jsem ho poslal v pondělí hrát za juniorku do Teplic,“ řekl příbramský trenér Pavel Tobiáš.

Hrál se divoký zápas, Příbram se postupně nastěhovala na útočnou polovinu a do patnácté minuty nasbírala čtyři rohy. K vedoucí brance jí také pomohla standardní situace, když hostující obrana odvrátila Zemanův centr jen k Suchanovi, který s klidem umístil míč k tyči.

Brno příliš nebezpečné nebylo, ale když poprvé ohrozilo branku soupeře, bylo z toho vyrovnání, navíc polovlastní. Zavadil poslal před branku ostrý centr, míč lízl hlavu příbramského Bednáře a zaplul pod břevno.

Po přestávce to bylo podobné. Příbram se tlačila za výhrou, jenže koncovka byla dlouho žalostná. Sám před brankářem se ukopl Nitrianský, neprosadil se Zápotočný, pokus Bednáře z otočky byl příliš vysoký. Až když přišel na hřiště Mareš, skóre se pohnulo.

Brno zápas nezabalilo, Hyčka si narazil míč s Paškem a znovu vyrovnal. Příbram v koncovce riskovala, poslala na hrot náhradníka Fořta a ten pět minut před koncem po dalším Zemanově centru parádní hlavičkou rozhodl.

„Chtěli jsme hrát na brejky, protiútoky jsme dobře zakládali a docela se nám to dařilo. Jenže branky, které dostáváme, jsou strašně laciné, hlavně ty první dvě. Pokud tohle nedokážeme změnit, nemůžeme myslet na lepší výsledek. Víme, že mají nebezpečného Zemana, že má dobré centry, přesto jeho přihrávky nepohlídáme. Penalta? Tohle z lavičky nedokážu posoudit, neviděl jsem, co tam bylo,“ poznamenal brněnský trenér Václav Kotal.