Jihlavský záložník Jakub Fulnek (vpravo) rozehrává v utkání proti Slovácku.

Jihlavský záložník Jakub Fulnek (vpravo) rozehrává v utkání proti Slovácku. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Jihlava - Slovácko 0:0, v nudném souboji chyběly šance

• 0
Jihlavští fotbalisté sice zastavili příděly do své branky, ale po remíze ve 22. kole první ligy se Slováckem jásat nemohou. Jejich odstup na příčku zajišťující záchranu narostl na čtyři body, Hradec Králové totiž překvapil výhrou ve Zlíně.

Souboj Jihlavy se Slováckem nemohl skončit jinak než bezbrankovou remízou, chyběly šance, moment i akce, které by mohly k ohrožení gólmanů vést.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slovácko sice udrželo jarní neporazitelnost, ale v pátém ze šesti utkání remizovalo, z toho počtvrté 0:0.

„V minulých dvou zápasech jsme dostali devět branek, dnes jsme defenzivu zlepšili, nicméně směrem dopředu chyběla myšlenka, nápad. Nevytvářeli jsme si šance a když nevystřelíte, tak asi těžko můžete dát gól,“ poznamenal jihlavský trenér Michal Bílek.

V prvním poločase se hrál hodně opatrný a nezáživný fotbal. Jedinou výraznou šanci úvodního dějství si připsala Jihlava, když v 35. minutě po zaváhání hostů v rozehrávce se k míči dostal Dvořák a jeho hlavička nadělala brankáři Daňkovi nečekané potíže.

Ve druhém poločase přebralo aktivitu Slovácko, ale po Navrátilově individuální akci zahodil největší šanci utkání Havlík, jenž z otočky ani netrefil branku. Jihlava, která předchozí tři zápasy prohrála s celkovým skóre 2:10, se trápila a Daňka ani jednou neohrozila.

„Bod je pro nás více než zasloužený. Pětaosmdesát minut jsme měli hru naprosto pod kontrolou a hlavně v prvním poločase jsme si vytvořili brankové situace. Jenže kvůli špatnému řešení jsme nedokázali vstřelit gól. Naopak domácí se omezili na nakopávané balóny a hrozili ze standardních situací. Až posledních čtvrt hodiny, kdy vystřídal Ikaunieks se Zoubelem, tak nás začali trochu více zlobit,“ řekl Stanislav Levý, trenér Slovácka.