Francis Koné ze Slovácka (vlevo) a Lukáš Pokorný z Liberce v ligovém utkání | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberec - Slovácko 2:2, tři červené karty, domácí srovnali z penalt

• 76
Vedli o dva góly, měli další velké šance, ale nakonec fotbalisté Slovácka mají jen bod. V utkání 15. kola první ligy totiž během tří minut domácí Liberec vyrovnal na 2:2 ze dvou pokutových kopů, přičemž ten druhý sudí Nenadál odpískal za neexistující faul Šimka na Bartla, který simuloval.

Za protesty proti druhé penaltě dostal hostující Kerbr červenou, předčasně do sprch ho následoval i domácí Vůch a v závěru ještě hostující Daníček.

„Náš výkon byl mizerný a ten bod je trochu darem z nebes. Od prvních minut jsme byli takoví pomalí, první poločas byl z naší strany katastrofální,“ řekl liberecký kouč Jindřich Trpišovský. „Po druhém gólu Slovácka to s námi nevypadalo dobře. Chleba se pak lámal ještě v gólové situaci, kdy Slovácko mohlo dát na 0:3. V divokém závěru se nám podařilo uhrát bod, který jsme si možná ani nezasloužili.“

Na souboj dvanáctého s třináctým přišlo necelých tři tisíce diváků.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Hosté míříli za vítězstvím, ale nakonec o něj přišli. Přísné verdikty sudího Nenadála se jim nelíbily.

„Průběh utkání nám hrál do karet. Bohužel jsme pak nedokázali přidat třetí gól, i když šance tam byla. První penaltou se bohužel dostal Liberec do hry a potom z druhé penalty srovnal. Jsem přesvědčen o tom, že jsme si zasloužili tři body, bohužel nám to nebylo souzeno a z různých důvodů si vezeme jen jeden,“ řekl hostující kouč Stanislav Levý.

Obě penalty proměnil ruský útočník Komličenko, který ź pokutového kopu skóroval i ve čtvrtek v Evropské lize proti Karabachu (3:0).

Severočeši v první půli zůstali hodně daleko za svým pohárovým výkonem.

Slovan se vůbec nemohl dostat do tempa a za celé úvodní dějství si nevytvořil šanci. To Slovácko bylo nebezpečnější, i když do možností ho svými chybami dostávali hlavně domácí. Po čtvrthodině chyboval stoper Pokorný a poté v poslední chvíli z brankové čáry odvrátil balon po lobu hostujícího Reinberka přes gólmana Dúbravku.

Pokorný se ale nepoučil. Po půlhodině udělal další chybu, zpracoval nákop přímo pro Koného a ten už tentokrát libereckého gólmana lobem překonal. Útočník z Toga skóroval ve druhém venkovním utkání za sebou.

Hned necelou minutu po pauze měl Slovan blízko k vyrovnání. Po chybě v hostující obraně přiťukl Vůch Komličenkovi, ale ten z vyložené pozice trestuhodně překopl břevno.

Liberec vstoupil do druhé půle aktivně, ale v 55. minutě další hrubkou nabídl soupeři druhý gól. Koné poslal do úniku Hlúpika a ten s přehledem obstřelil Dúbravku. Připsal si první gól v ligové sezoně. Po další chybě obrany měl v 63. minutě na noze další branku Hlúpik, pálil však nad.

V 65. minutě svitla domácím naděje. Po Radově zákroku na Komličenka nařídil sudí Nenadál penaltu a sám faulovaný ji tvrdou ranou proměnil.

V 69. minutě se ve vápně probíjel do zakončení Bartl, když se dostal meži dva hráče, bez zavinění protihráčů upadl, skočil, simuloval a rozhodčí odpískal proti Slovácku další pokutový kop, navíc za protesty dostal červenou kartu Kerbr.

Komličenko ani podruhé nezaváhal, střelou na opačnou stranu než v prvním případě srovnal a navázal na dva góly proti Karabachu.

Hned o minutu později zbytečně fauloval liberecký Vůch a po druhé žluté kartě i domácí dohrávali v deseti. V první minutě nastavení šli dokonce hosté po Daníčkově druhé žluté kartě do devíti, ale bod už udrželi.