Bohemians vs. Jihlava (žlutá), archivní fotografie

Bohemians vs. Jihlava (žlutá), archivní fotografie | foto: Michal Sváček, MAFRA

Bohemians - Jihlava 2:1, první vítězství sezony trefil Acosta

• 7
Až ve 12. kole poznali fotbalisté Bohemians, jak chutná vybojovat tři body. První vítězství sezony přišlo v domácím duelu s Jihlavou, kterou Pražané zdolali 2:1. Skóre museli otáčet, ale v závěru hráli proti devíti.

Hosty poslal v první půli do vedení Petr Nerad, po změně stran se prosadili z penalty Josef Jindřišek a Rafael Acosta. Vysočina dohrávala bez vyloučených Adama Jánoše a Lukáše Vaculíka. „Klokani“ v neúplné tabulce ztrácí na čtrnáctou Jihlavu bod.

„Na jednu stranu to úleva je, protože jsme to vítězství samozřejmě potřebovali a bylo hodně důležité. Ale je to úleva jenom na chvíli, protože na podzim potřebujeme body ještě sbírat. Bude důležité, abychom zvládli i další zápasy,“ řekl trenér Bohemians Roman Pivarník.

Bohemians v Ďolíčku soupeře od začátku sevřeli, jenže do zakončení se nedostali. Jihlava hru brzy vyrovnala a sama si vypracovala velké šance. Ve 25. minutě Mešanovič kopem přes hlavu napálil břevno a domácí brankář Zlámal za chvíli vytěsnil střelu Jánoše.

Na druhé straně si na rohový kop naskočil Mosquera a hlavičkoval kousek nad břevno. Ve 36. minutě otevřeli skóre hosté. Šulek vysunul Mešanoviče, jehož střelu Zlámal vyrazil k volnému Neradovi a ten snadno skóroval proti svému bývalému klubu.

„Získávali jsme sebevědomí i herně byl výkon v prvním poločase dobrý. Vyústilo to i v naše vedení. Tam byl první klíčový moment, že jsme nezvýšili, těch možností jsme měli víc,“ konstatoval kouč Jihlavy Milan Bokša.

Pražané mohli rychle odpovědět, ale dvě slušné možnosti neproměnil Acosta. Poprvé mu ránu vyrazil gólman Hanuš a podruhé Uruguayec přestřelil. Od druhého jihlavského gólu zase Bohemians zachránil Mosquera, jenž po rohu na brankové čáře zastoupil Zlámala.

Druhý poločas začala obě mužstva opatrněji. Při první povedenější domácí akci Mosquera trefil v šestnáctce Krejčího ruku a rozhodčí Příhoda nařídil penaltu. Tu v 59. minutě s přehledem proměnil kapitán Jindřišek.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Bohemians ožili a střídající Mikuš po rohu hlavičkoval do boční sítě. V 69. minutě se Jihlava dostala ještě do větších problémů. Jánoš na polovině hřiště sestřelil Hubínka a dostal rovnou červenou kartu.

„Můj jediný faul v dnešním zápase, bohužel. Kdybych ho zfauloval zezadu, šlápl na něj kolíky nebo něco, tak neřeknu ani popel. Udělal jsem taktický skluz s tím, že bych měl dostat žlutou kartu. Ale nedá se říct, že jsem byl nějak zákeřný,“ uvedl Jánoš.

Domácí využili početní výhodu v 77. minutě. Mosquera našel před brankou Acostu, který překvapivou hlavičkou přehodil Hanuše. „Jsem rád, že jsme ve druhém poločase dokázali hrát hodně aktivně a šli za vítězstvím,“ řekl Pivarník.

Za dvě minuty Jánoše následoval předčasně do šatny Vaculík. Hostující záložník podle sudího přihrál souboj s Havlem a po druhé žluté kartě byl také vyloučen. Jihlava se i v devíti mohla dočkat vyrovnání, ale Mešanoviče v předposlední minutě dvakrát zblízka vychytal Zlámal. „Objevil se tam sám. Já nějak tušil, že tam ještě budou nějaké šance z nakopávaných balonů. Kdyby to propadlo, tak to musím chytit. Naštěstí se to nadvakrát povedlo,“ těšilo Zdeňka Zlámala.