David Jarolím (vlevo) při čtvrtečním zápase v Lutychu

David Jarolím (vlevo) při čtvrtečním zápase v Lutychu | foto: AP

Zahrát si tak finále Evropské ligy doma v Hamburku, zasnil se David Jarolím

  • 4
Sotva svůj Hamburk dovedl do semifinále Evropské ligy, už myslí na finále. "To se totiž hraje v Hamburku, takže bychom finále hráli doma, což by bylo fantastické," říká fotbalista David Jarolím, který v Hamburku nosí kapitánskou pásku.

Na cestě do "domácího" finále Evropské ligy však Hamburk musí překonat ještě jednu překážku. Po vyřazení belgického Lutychu čeká německý tým dvoukolové semifinále s anglickým Fulhamem.

"Požene nás vidina toho finále na našem stadionu," říká Jarolím odhodlaně. "Jenže tohle je opravdu padesát na padesát."

To ve čtvrtfinálové dvojici se Standardem Lutych byli fotbalisté Hamburku favoritem. A svou roli splnili. Doma vyhráli 2:1 a v Lutychu 3:1.

"Podle skóre ta včerejší výhra vypadá snadně, ale zase tak úplně jednoduché to nebylo. Belgičani vůbec nebyli špatní a velké nebezpečí hrozilo ze standardních situací a podobných centrů. A oba góly jsme právě takhle dostali," říká třicetiletý Jarolím.

Fotbalisté Hamburku přicestovali do Lutychu s prvořadým cílem vstřelit na soupeřově hřišti alespoň jednu branku.

Hamburk: David Jarolím"Při těch pohárových počtech je nejhorší, když inkasujete na domácím hřišti. A my doma ten gól dostali. Takže pro odvetu to bylo jasné: v Lutychu musíme skórovat," popisuje devětadvacetinásobný reprezentant. "A v Belgii jsme potvrdili, že máme kvalitu na to, abychom venku góly dávali."

Jarolímova slova podporují dva poslední pohárové výsledky na soupeřových hřištích. V osmifinále Evropské ligy dal Hamburk tři góly Anderlechtu a nyní další tři v Lutychu.

"V Lutychu jsme se snažili hrát ofenzivně a když jsme od dvacáté minuty vedli, uklidnili jsme se a byli na hřišti v pohodě. Oni sice ještě v první půli vyrovnali, ale Petrič chvíli nato přidal svůj druhý gól, což byla fantastická trefa nůžkama," líčí Jarolím, který hrál na postu defenzivního záložníka.

"Měl jsem na téhle pozici hodně míčů a to mi vyhovuje. Strkali jsem si to se Zé Robertem, zahrál jsem si parádně. A na držení míče jsme je určitě převálcovali."

Zatímco Jarolím odehrál v Lutychu celý zápas, jeho týmový spoluhráč a jmenovec David Rozehnal zůstal jen na lavičce.

"Co zatím David poslední dobou odehrál, vůbec špatné nebylo. Jenže on tu má pozici strašně těžkou, protože na stoperech výborně hrají německý reprezentant Boateng a holandský reprezentant Mathijsen. Takže David prostě musí čekat."

Slavia v Lize mistrů

23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Kvalifikace o Euro 2020

14. listopadu: Česko - Kosovo od 20:45, 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina a Španělsko.