Plzeňští fotbalisté se radují z gólu Pavla Horvátha proti Kalju.

Plzeňští fotbalisté se radují z gólu Pavla Horvátha proti Kalju. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeň - Nomme Kalju 6:2, český mistr si zajistil evropské poháry

• 157
Plzeňští fotbalisté můžou jásat - na podzim budou hrát minimálně Evropskou ligu. Navíc jsou stále ve hře o postup do Ligy mistrů. Estonského mistra Nomme Kalju totiž porazili i v odvetě, tentokrát 6:2, a dostali se do závěrečného předkola.

To byla suverénní jízda! Před týdnem Plzeň vyhrála v Estonsku 4:0, teď postup stvrdila další kanonádou. Na vítězství 6:2 se hattrickem podílel kapitán Horváth.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Znamená to, že český mistr na podzim jistojistě nebude chybět v evropských pohárech. Pokud zvládne i 4. předkolo (soupeře se dozví v pátek), postoupí do Ligy mistrů. Když ne, čeká na něj Evropská liga.

Plzeň tak bude hrát v evropských pohárech třetí rok za sebou.

Postup do závěrečného předkola Ligy mistrů měla takřka jistý už po první výhře nad Nomme Kalju. A exhibici udělala i z domácí odvety.

Ale popořadě...

Svěřenci trenéra Vrby sice drželi od začátku nad zápasem kontrolu. Trpělivě kombinovali, klidně i na vlastní polovině. A jak jsou zvyklí, vyráželi do bleskových útoků.

Do vedení se však naopak v 10. minutě zničehonic dostal estonský šampion. To když si Quintieri elegantně zpracoval centr ze strany, čímž oklamal obránce Čišovského, a levačkou vystřelil přesně k tyči.

Ale pak nastaly velké chvíle kapitána Horvátha:

• Plzeň inkasovaná branka nerozhodila a pokračovala ve svém tempu. Vyrovnání se dočkala přesně o deset minut později. Z penalty, kterou švédský rozhodčí Johannesson nařídil za stažení Koláře, se nemýlil právě Horváth.
  • Těsně před přestávkou se Plzeň dostala do vedení, a znovu zásluhou Horvátha. Tomu přiťukl míč Darida a domácí kapitán se z dvaceti metrů trefil krásně do šibenice.
  • Po přestávce už český tým jednoznačně exceloval. Nejdřív přidal třetí gól Tecl a následně zkompletoval hattrick Horváth. Střílel z přibližně osmnácti metrů, obstřelil obránce a trefil se přesně k tyči - 4:1.

Úspěšná mise splněna, Horváth mohl jít střídat.