Brankář Tomáš Vaclík ze Sevilly diriguje své spoluhráče v utkání Evropské ligy s Olomoucí. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Já to říkal, že chytneme Slavii. Gólman Vaclík si soupeře předpověděl

  • 8
Se spoluhráči po tréninku obědvali a v televizi sledovali los Evropské ligy. „Když jsem viděl, jak tahají jednoho soupeře za druhým a my zůstáváme, říkám klukům, že určitě dostaneme Slavii,“ líčil fotbalový brankář Tomáš Vaclík ze Sevilly.

Stalo se, osmifinálový los svedl proti sobě jediného českého zástupce v pohárech a španělský klub, kde chytá česká reprezentační jednička.

Los osmifinále Evropské ligy

Zpravodajství

Pro devětadvacetiletého gólmana postavit se proti krajanům nebude nic nového, loni v srpnu v závěrečném předkole bojoval proti Olomouci.

„Než jsem loni přišel do Sevilly, tak jsem nikdy soutěžní zápas proti českému týmu nehrál. A teď mě to čeká během jedné sezony podruhé,“ líčil Vaclík na svém facebookovém profilu.

„Když k nám vylosovali Slavii, hned se mě všichni ptali, co je zač a co od ní máme čekat,“ poznamenal Vaclík.

„Je pravda, že v konkurenci s Chelsea, Arsenalem nebo Neapolí byla Slavia v očích mých spoluhráčů tím méně známým soupeřem. Jenže já vím, co nás čeká, a hlavně si všichni určitě pamatujeme, jak nás v létě dokázala potrápit Olomouc.“

Fotogalerie

Pro Vaclíka to bude pikantní zápas. Do zahraničí v létě 2014 odcházel ze Sparty po zisku double, čili ligového titulu a poháru. Triumf v něm slavil v Edenu, domovském stánku Slavie.

„A taky znám skoro celý realizační tým. Třeba se Štěpánem Kolářem jsme spolu kdysi chytali na Žižkově a trenér Trpišovský tam tehdy dělal asistenta. A její hráče znám z reprezentace,“ vypočítával Vaclík.

„Určitě je v Seville upozorní, že máme dobré hráče. V osmifinále už nikdo nikoho nepodcení,“ reagoval slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

„Vím, že Slavie má výborný mančaft, fyzicky nadupaný, běhavý a navíc teď i v dobré formě. Skvěle zvládli odvetu v Genku, takže je mi úplně jasné, že nás nečeká nic lehkého,“ zdůraznil Vaclík.

Komplimenty složil i Trpišovský. „Sevilla je samozřejmě velký klub, v poháru porazili Barcelonu a hráli výborně. Ten zápas jsem viděl.“

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).