Soupeř Sparty si vybral slabší den

• 6
Genk - Nebezpečný v ofenzívě, ale slabší v obraně, všiml si kouč sparťanských fotbalistů Jozef Jarabinský, když v pátek pozoroval Genk. Úřadující belgický mistr, který se se Spartou bude prát o Ligu mistrů, prohrál 2:3 v úvodním zápase ligy doma s Lokerenem, jenž v Belgii nepatří mezi elitu. "Lokeren se dobře připravil a dokázal eliminovat jejich ničivou sílu v útoku," poznamenal Jarabinský. Dále čtěte: Sparta v sobotu porazila Baník Ostrava 3:0Dal gól za Spartu, ale radovat se styděl

Již v úterý se hraje první zápas třetího předkola, před nímž jsou ve větší pohodě sparťané, kteří vyhráli tři zápasy v české lize a dvakrát pokořili gruzínské Torpedo Kutaisi v kvalifikaci o Ligu mistrů.

"Ale to vůbec nehraje roli, nemůžeme se cítit ve výhodě. Vždycky rozhodne až ten samotný zápas," řekl sparťanský kouč.

Téměř čtyřiadvacet tisíc lidí na Fenix Stadium šokoval už v 19. minutě hostující útočník Bangoura, jenž skórooval hlavou z první vážnější akce Lokerenu. Krátce po přestávce zvýšil Gretarsson, přičemž na gólu se podepsal brankář Moons. "V defenzívě se jim nedařilo," podotkl Jarabinský.

Poté však dvacetiletý levý záložník Koen Daerden během pěti minut srovnal. Oba góly urostlému Belgičanovi připravil útočník Dagano, reprezentant Burkiny Faso. V minulé sezoně společně se svým parťákem Wesley Sonckem nastříleli v lize jedenapadesát gólů, z toho dal belgický reprezentant, jenž hrál i na červnovém mistroství světa, branek třicet.

"Jejich síla je mimořádná, perfektně si rozumí a mohou spolu hrát poslepu," upozornil Jarabinský. Dagano je silný ve vzduchu, sbírá míče a připravuje pozice pro Soncka, zabijáka v pokutovém území.

Jenže v pátek proti Lokerenu neměli svůj den. Ještě za stavu nula nula každý z nich neproměnil velkou šanci. Další možnosti pak vychytal hostující brankář Dabanovič. A pět minut před koncem zasadil domácím ránu střídající Kimoto, který skóroval do otevřené obrany. "Bylo tam velké zklamání, ale co jsem vypozoroval, už byli myšlenkami na úterním zápase."

Genk nastoupil v této sestavěu: Moons - Soley, Zokora, Roumani, Vanbeuren - Skoko, Chatelle (46. Beslija), Thijs, Daerden - Sonck, Dagano

Genk v minulé sezoně doma ani jednou neprohrál, za celý ročník pak jen dvakrát. Proto porážka v prvním kole překvapila. Navíc se jim před týdnem nedařilo ani v boji o belgický Superpohár, v němž Bruggám, vítězi národního poháru, podlehli 0:2.