Slávistický kouč Karel Jarolím sleduje duel s Tiraspolem z tribuny. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Slávistický kouč Jarolím: Je to sportovní neštěstí

• 762
Trpěl na tribuně jako fanoušci. Hlavní kouč slávistických fotbalistů Karel Jarolím i během odvety 3. předkola Ligy mistrů nemohl na lavičku a před šokujícím vyvrcholením nemohl hráče dirigovat.

"Je to sportovní neštěstí," vzkázal kouč hodinu po zápase po tiskovém mluvčí.

V domácím utkání proti Šeriffu Tiraspol byl naposled v trestu za nevhodné chování z loňského utkání Poháru UEFA proti Hamburku, proto nebyl na tiskové konferenci.

Tři duely na tribuně si tedy před středeční půlnocí odpykal.

Příště už tým povede z lavičky. Měl ho vést v poslední fázi kvalifikace o Ligu mistrů, ale místo toho bude koučovat jen 4. předkolo Evropské ligy. "Co na to říct," povzdechl si.

Slavia před týdnem v Moldavsku remizovala 0:0. "Nejhorší remíza ze všech remíz," říkal Jarolím už před utkáním. Jakoby se obával nejhoršího. A to se přesně vyplnilo.

Přitom pro českého mistra se zápas nemohl vyvíjet lépe, v evropském měřítku nad podprůměrným soupeřem od 15. minuty vedl 1:0 díky hlavičce Hlouška.

"Chtěli jsme dát rychlý gól, to se povedlo. Ale bohužel druhý uklidňující se nám už přidat nepodařilo," litoval Jarolím.

Slavia sice těsný náskok dlouho v klidu hlídala, navíc hosté působili neškodně. Ale ve třetí minutě nastavení po standardní situaci a nákopu z poloviny hřiště vyrovnali. Šok pro Slavii, šok pro Jarolíma.

"Udělali jsme fatální chybu. Zachovali jsme se naivně," dodal Jarolím. Víc se nevyjádřil...