Smutný boleslavský útočník Lukáš Magera po porážce ve 2. předkole Evropské ligy | foto: František Vlček, MAFRA

Kapitána Mageru v Norsku potěšili mladí: Snad mě berou i oni

  • 2
Drammen (Od našeho zpravodaje) - Lukáš Magera se s kapitánskou páskou vrátil do základní sestavy mladoboleslavských fotbalistů a v odvetě druhého předkola Evropské ligy patřil k nejlepším hráčům. Jenže to nebylo nic platné, Boleslav i přes výhru 1:0 na hřišti norského Stromsgodsetu v pohárech po předchozí porážce 1:2 končí.

„Mrzí to. Věděli jsme, že doma jsme nehráli tak, jak jsme chtěli, a že tady můžeme dát dva tři góly. Vedli jsme, ale bohužel jsme tam ten druhý gól nedostali, i když šance byly, ale nedotáhli jsme je,“ litoval Lukáš Magera.

Co chybělo?
Asi víc štěstíčka, Chram (Jan Chramosta) tam střílel sám, asi mu to špatně skočilo. Měli jsme tam náznaky brejků, které jsme nedotáhli. měli jsme jejich branku víc ohrozit.

Oni to zvládli poměrně zkušeně, do tlaku vás nepustili, že?
No, zkušeně. On jim pomohl rozhodčí, který je nechal zdržovat, nepopoháněl hru. Oni hráli to, co jim sudí dovolil. Ale kdybychom my vedli 2:0, tak děláme to samé. Já chtěl udělat tlak na rozhodčího, ale zase jsem z toho dostal žlutou za mluvení. Jak tady, tak předtím doma, pro nás rozhodčí nepískl nic. Neměli jsme skoro žádnou standardku kolem šestnáctky, nepustil nás do souvislejšího tlaku a hlídal si to.

Fotogalerie

Jak si teď vyčítáte ten první zápas?
Samozřejmě vyčítáme, protože se s nimi dalo v pohodě hrát. Jak doma, tak tady jsme je do šancí pustili jen po brejcích, ale dali nám doma dva góly po našich chybách a postoupili.

Chtěli jste jít co nejdál, co to znamená pro sezonu?
Zklamání je velké, protože se to dalo zvládnout. Ale život je takový, jde se dál. Teď zase musíme makat třicet kol, abychom se do Evropy znovu dostali.

Měl jste kolem sebe hodně mladých kluků. Je to pro ně alespoň cenná zkušenost?
Já jsem rád, že tam kolem sebe mladý běhavý kluky mám. Snažím se jim to rozdávat. Doufám, že oni jsou se mnou spokojení.

Vlastně poprvé za Boleslav pořádně nastoupil devatenáctiletý francouzský záložník Malpon. Jak si podle kapitána vedl?
Je to mladý kluk, ale jak na tréninku, tak i v zápasech ukazoval, že je to kvalitní hráč, který může být jednou pro Boleslav důležitou postavou. Bude růst zápas od zápasu.

V čem se zápas v Norsku lišil od toho prvního?
Začali jsme agresivněji a hráli to, co jsme chtěli. To v prvním utkání nebylo, a proto jsme nepostoupili.

Co říci ke gólu?
To byla akce, kterou jsme zkoušeli na tréninku. My útočníci si máme narážet se středním záložníkem a snažit se o kolmici za obranu. Z toho ten gól padl. Vyvíjelo se to tak, jak jsme chtěli, měli jsme dost času na druhou branku, ale nepovedlo se.

Velkou oporou byl brankář Veselovský.
Hlavně v úvodu druhé půle nás podržel, chytil hlavičku úplně volného útočníka. Držel nám naději, že když dáme gól, tak postoupíme.

Co si ze zápasu vzít?
Pozitivní je, že jsme vyhráli a výkon byl, jaký chceme. Kvalita byla na naší straně.

Los Ligy mistrů: Barcelona, Dortmund, Inter, Slavia

17. září: Inter Milán - Slavia 1:1, 2. října: Slavia - Dortmund 0:2,
23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00