Ligu mistrů zase vyhrál Real, Liverpool potopil obřími chybami brankář

• 659
Real Madrid potřetí za sebou vyhrál fotbalovou Ligu mistrů. Ve finále v Kyjevě porazil Liverpool 3:1, když dvěma góly v poslední půlhodině rozhodl střídající Bale. Anglický klub potopil gólman Karius, který soupeři doslova daroval první a třetí branku.

Vzrušující souboj, po kterém je poraženým Liverpool, pro nestranné fanoušky ten sympatický a statečný. Vítězem je kolos Real Madrid, vyjma jeho příznivců ten neoblíbený.

Online

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Třetí evropský triumf za sebou, čtvrtý v posledních pěti sezonách, třináctý v historii. Na světě není úspěšnější klub než Real.

Hrdinou finále je náhradník Gareth Bale. Velšský ofenzivní záložník byl na hřišti sotva dvě minuty, zády k bráně se po centru Marcela z levé strany odrazil do vzduchu, střihl nohama a vykouzlil nádherný gól. Vítězný, zlatý, málokdy vídaný. Běžela 63. minuta a Real vedl 2:1.

Bale napodobil parťáka Cristiana Ronalda, který podobnou parádu vystřihl ve čtvrtfinále proti Juventusu.

A když se Livepool nadechoval k závěrečnému náporu, skóroval Bale znovu. Střelou z velké dálky, z dobrých pětatřiceti metrů vypálil, míč směřoval přesně do míst, kde stál Karius. Jenže německému brankáři rána proklouzla školácky mezi rukama. Sedm minut do konce a 3:1. Bylo hotovo.

Nešťastníkem finále je Karius. Realu daroval i první gól. Krátce po půli si na hranici vápna doběhl pro nepřesný pas soupeře, chytil míč do ruky a okamžitě rozehrál. Ale svým výhozem trefil do nohy dobíhajícího Benzemu. Na nejvyšší úrovni naprosto nevídaný moment.

Kariuse z nesnází vzápětí vytrhl parťák Mané, jenž po rohu usměrnil hlavičku Lovrena. Liverpool v 55. minutě vyrovnal na 1:1, ale víc už nezmohl.

I proto, že už během prvního poločasu přišel o svého nejnebezpečnějšího útočníka. Mohamed Salah, autor deseti branek a pěti asistencí v letošním ročníku Ligy mistrů, odstoupil se zraněním ramena po faulu Sergia Ramose, který ho strhl k zemi.

Pro Liverpool těžká rána, ale nebylo to K.O. To připravil až gólman Karius. Přitom Liverpool byl do odchodu Salaha lepším týmem. Vypracoval si několik příležitostí, soupeře trápil svižným fotbalem, agresivním napadáním a rychlým výpady po zisku míče.

Postupně se lepšil Real, v závěru poločasu dokonce dostal míč do sítě, když hlavičku Ronalda dorazil Benzema. Jenže francouzský fotbalista byl v ofsajdu a sudí si toho všimli.

Po přestávce už padaly regulérní branky, ještě předtím Isco z Realu po nešikovném zásahu Lalany, jenž nahradil Salaha, pálil do břevna.

I Liverpool měl smůlu, za stavu 1:2 přízemní rána Maného narazila do tyče.

Real Madrid - Liverpool 3:1

Branky: 51. K. Benzema, 63. G. Bale, 83. G. Bale - 55. S. Mané. Rozhodčí: M. Mažič - M. Ristič, D. Djurdjevič. ŽK: 82. S. Mané.

Real Madrid: K. Navas - D. Carvajal (37. F. Nacho), R. Varane, S. Ramos, Marcelo - L. Modrič, Casemiro, T. Kroos - K. Benzema (89. M. Asensio), C. Ronaldo, Isco (61. G. Bale)

Liverpool: L. Karius - T. Alexander-Arnold, D. Lovren, V. van Dijk, A. Robertson - J. Milner (83. E. Can), J. Henderson, G. Wijnaldum - M. Salah (30. A. Lallana), R. Firmino, S. Mané