SOUBOJ RIVALŮ. Real Madrid hraje s Barcelonou o finále Ligy mistrů.

SOUBOJ RIVALŮ. Real Madrid hraje s Barcelonou o finále Ligy mistrů. | foto: AP

Real - Barcelona 0:2. Strkanice, červené karty, až pak kouzlil Messi

• 569
Báječný Messi přiblížil Barceloně finále Ligy mistrů. Argentinský fotbalista dvěma góly sestřelil Real Madrid na jeho hřišti a hlavně druhá trefa byla nádherná. Vzal si míč daleko od branky a sám se protáhl mezi pěti protihráči. Jenže jinak to byl zápas plný nervozity.

Kdepak hezké akce, spíš nuda. Dlouho to byly jen strkanice, pády a emotivní gesta. Poločas dokonce skončil hromadnou potyčkou u laviček, po níž dostal červenou kartu náhradní barcelonský brankář Pinto.

Druhou červenou - ovšem pro počet hráčů na trávníku klíčovou - viděl v druhé půli Pepe. Nazlobený domácí kouč Mourinho vzápětí musel na tribunu, za protesty a posměšky k rozhodčím. Real Madrid tak zase proti Barceloně dohrával v deseti.

ON-LINE

Průběh zápasu minutu po minutě

A kapituloval. Nejdřív střídající Afellay se na pravé straně snadno zbavil Marcela a odcentroval na Messiho, jenž si perfektně naběhl do šestnáctky a prostrčil míč Casillasovi mezi nohama.

Druhý gól přidal znovu Messi - fantasticky se protáhl středem hřiště přes tři hráče, na hranici pokutového území ho nezastavil Albiol ani dobíhající Marcelo a v pádu poslal míč křížně k tyči.

Také druhé úvodní semifinále tak skončilo 0:2, v úterý stejným výsledkem zvítězil Manchester United nad Schalke.

KLÍČOVÁ CHVÍLE. Real Madrid jde do deseti, Pepe vidí červenou kartu. Do konce zápasu zbývá půl hodina.

JE ZLE. Real Madrid v oslabení dostal dva góly a Xabimu Alonsovi už je to jasné, s jeho týmem to nevypadá dobře.

Barcelona toužila Realu oplatit týden starou porážku z finále Španělského poháru a co vracet měla také trenérovi Josému Mourinhovi, který katalánský klub dokázal v Lize mistrů vyřadit ve třech ze čtyř dvojzápasů, naposledy loni v semifinále na lavičce Interu Milán.

Statistiky

Střely na bránu 3:5
Střely mimo 3:3
Rohové kopy 1:1
Fauly 18:22
Držení míče (%) 28:72

Ostře sledované bitva se od úvodu změnila v taktické šachy. Real vsadil na totální defenzivu, vystavil na své polovině téměř nepropustnou obrannou hráz. Barcelona i bez zraněné opory Iniesty držela míč, ale její zdlouhavé kombinace plné krátkých přihrávek většinou končily daleko před domácím pokutovým územím.

Přesto se Katalánci v první půli protlačili ke dvěma střelám. Nejprve Villa vylekal Casillase skákavým pokusem a v 25. minutě se španělský reprezentační gólman vytáhl při šanci Xaviho, kterého vysunul kolmicí za obranu Messi.

NA NOSÍTKÁCH. Daniel Alves, obránce Barcelony, se drží za pravou nohu.
NERVÓZNÍ DUEL. Místo pohledných akcí se fotbalisté Realu Madrid a Barcelony v
POKYNY Z LAVIČKY. Jose Mourinho, kouč Realu Madrid, volá na Cristiana Ronalda.
NEÚSPĚŠNÝ PRŮNIK. Lassana Diarra (v bílém) se pokusil proniknout barcelonským blokem, ale Seydou keita a Pedro Rodriguez hráče Realu Madrid dál nepustili.

Bázlivě hrající Real Madrid poprvé zahrozil až v nastaveném čase první půle. Ronaldo napřáhl z velké dálky a Valdés nejistým zákrokem jen vyrazil střelu před sebe. Özil však dorážel z ofsajdu.

V tu chvíli už na hřišti plány emoce, které se po poločasovém hvizdu přenesly i mezi obě střídačky. Náhradní barcelonský brankář Pinto dostal červenou kartu.

Po pauze Real posílil útok Adebayorem a zvýšil aktivitu, ale vydrželo mu to jen čtvrthodiny. Pak Pepe zasáhl šlapákem Alvése a rozhodčí Stark po chvilce váhání domácího zadáka vyloučil. Domácí tak stejně jako v ligovém duelu i Španělském poháru dohrával v deseti.

Barcelona naložila s přesilovkou mnohem lépe než v ligovém utkání, ve kterém inkasovala vyrovnávací gól. Vděčí za to držiteli Zlatého míče Messimu.