Zdeněk Psotka.

Zdeněk Psotka. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Psotka nasadil Brabce či Pavlíka a Senica v Evropské lize remizovala

• 26
Smírným výsledkem začal angažmá v Senici český trenér Zdeněk Psotka. Slovenský tým dovedl v úvodním zápase prvního předkola Evropské ligy na hřišti MTK Budapešti k remíze 1:1. Odveta se hraje za týden. V dalším duelu pomohl český záložník Bořek Dočkal jedním gólem k jasnému vítězství Trondheim nad severoirskými Crusaders 3:0.

Bývalý kouč Olomouce zařadil do sestavy slovenského týmu z početné české kolonie stopera Ericha Brabce, který přišel v létě ze Sparty, dalšího obránce Petra Pavlíka a ofenzivní hráče Jaroslava Diviše, Jana Kalabišku a Petra Hoška.

Evropská liga

Přehled všech duelů

Kompletní výsledky úvodních duelů prvního předkola i los pro druhé předkolo najdete ZDE.

Hosté nezačali dobře a maďarský celek poslal do vedení po půlhodině hry János Lázok, v 56. minutě však byl po druhé žluté kartě v utkání vyloučen jeho spoluhráč Dávid Kálnoki-Kis.

Senica vyrovnala krátce nato díky hlavičce panamského střelce Rolanda Blackburna, ale obrat nedokonala.

V 66. minutě navíc mohl domácím vrátit vedení po Pavlíkově faulu Jozsef Kanta, ale z penalty překopl branku. Odvetu sehrají Psotkovi svěřenci za týden na Slovensku.

Plzni už se rýsuje soupeř pro druhé předkolo: gruzínský tým Rustavi totiž jasně vyhrál na hřišti albánského mužstva Teuta 3:0. Zato Mladá Boleslav musí dál čekat: první souboj irského celku Bohemians s Akureyri z Islandu skončil nerozhodně 0:0.

Dočkal dal gól

Bývalý hráč Liberce a reprezentace do 21 let Bořek Dočkal nastoupil v Severním Irsku v základní sestavě Rosenborgu a v 71. minutě zvýšil na 2:0 pro norský celek. Domácí Crusaders poté přišli o vyloučeného hráče a neproměnili penaltu. V 76. minutě pak definitivně rozhodl svým druhým zásahem v zápase kapitán hostů Mikael Dorsin.