Fotbalisté Boca Juniors slaví gól v Poháru osvoboditelů.

Fotbalisté Boca Juniors slaví gól v Poháru osvoboditelů. | foto: AP

Pohár osvoboditelů čeká poprvé v historii argentinské finále

  • 0
V 59. ročníku fotbalového Poháru osvoboditelů se poprvé v historii střetnou ve finále dva argentinské týmy. Poté, co do souboje o titul v jihoamerické obdobě Ligy mistrů postoupilo v úterý River Plate, následoval ho ve středu jeho odvěký rival z Buenos Aires Boca Juniors.

Argentinskému celku stačila v semifinálové odvetě v Sao Paulu proti Palmeiras k postupu do finále remíza 2:2. První zápas nad týmem, který trénuje bývalý kouč brazilské reprezentace Luiz Felipe Scolari, vyhrála Boca 2:0.

Mužstvo kolem bývalých argentinských reprezentantů Carlose Téveze a Fernanda Gaga bude ve finále usilovat o sedmý titul, jímž by se dotáhlo na rekordmana soutěže, další argentinský klub Independiente. River Plate vyhrálo prestižní trofej zatím třikrát, naposledy v roce 2015.

Finále Poháru osvoboditelů tak obstará takzvané „Superclásico“, jež podle expertů svou rivalitou a prestiží ještě předčí souboje Barcelony s Realem Madrid. Termíny finále jsou 7. a 28. listopadu, ale může ještě dojít ke změnám v souvislosti s blížícím se summitem skupiny velkých světových ekonomik G20 v Buenos Aires. Zápasy by se tedy mohly hrát i 10. a 24. listopadu.

Jisté je, že první duel se uskuteční na stadionu Bocy La Bombonera a odvetu bude hostit River Plate na svém Monumentalu.

Fotbalové Euro 2020

Neděle 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.