Razvan Marin (vpravo) z Ajaxu a Musa Suleiman z APOEL Nikósie bojují o míč. | foto: AP

Ajax dal dva góly a slaví, Bruggy s Delim vyhrály nad Lincem i podruhé

• 4
Bruggy a Ajax Amsterdam využily v odvetách play off Ligy mistrů výhodnějších pozic, na domácích hřištích porazily Linec 2:1 resp. APOEL Nikósii 2:0 a zajistily si postup do skupinové fáze.

Ajax Amsterdam, semifinalista posledního ročníku Champions League, potřeboval doma vyhrát. Úvodní duel na Kypru skončil bezbrankovou remízou, přičemž blíž ke gólu měl domácí APOEL. Odveta v Nizozemsku vyzněla pro Ajax.

V závěru poločasu mohl Ajax poslat do vedení Tadič, jenže zblízka minul.

Přesto šli domácí hráči do šaten s náskokem, neboť v 43. minutě se hlavou prosadil Álvarez. Krátce po změně stran rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu po jednom gólu na obou stranách a postup favorita pojistil až v závěru Tadič.

Bruggy s bývalým slávistou Simonem Delim v sestavě s v odvětě 4. předkola nikam hnál nemusely, před týdnem v Rakousku vyhrály 1:0 a k postupu do skupinové fáze jim stačila remíza.

Po půli vedly, v závěru však hosté souboj zdramatizovali, belgický tým pak uklidnila až branka minutu před koncem.

Rakouskému celku nevycházely protiútoky, navíc v 70. minutě inkasoval branku z hlavy Vanakena, který skóroval i v úvodním zápasu.

Šanci hostům vybojoval proměněnou penaltou Klauss, jenže pak dostal druhou žlutou kartu jeho spoluhráč Trauner a Bruggy potvrdily postup Dennisovou brankou z 90. minuty. Z posledních čtyř ročníků si zahrají základní část Ligy mistrů potřetí

AFC Ajax - APOEL FC 2:0 (1:0)

Branky: 43. Álvarez, 80. Tadić. Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (vš. GER). ŽK:25. Álvarez, 45. Veltman - 30. Mihajlović, 34. Merkis, 56. Souza, 62. Jakoliš, 69. Joazinho, 73. Bezjak. Diváci: 51 645.

AFC Ajax Onana – Dest, Veltman, Blind, Tagliafico – Álvarez (87. Marin), Zijech (87. De Wit), Martinez – Neres, Huntelaar, Tadić (C)

APOEL FC Belec – Jakoliš (64. de Vincenti), Merkis, Ioannou (C), Joaozinho, Mihajlović – Sulejman (72. Vidigal), Matić (78. Hallenius), Souza, Bezjak – Pavlović

Club Bruggy KV - LASK Linz 2:1 (0:0)

Branky: 70. Vanaken, 90. Dennis - 74. Klauss. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp. ŽK:74. Rits - 55. Michorl, 72. Trauner, 90+3. Wiesinger. ČK:82. Trauner.

Club Bruggy KV Mignolet – Clinton Mata, Mitrović, Deli, Ricca – Vormer (C), Rits, Vanaken – Diatta, Openda (46. Tau), Okereke (89. Dennis)

LASK Linz Schlager – Pogatetz, Trauner (C), Wiesinger – Ranftl, Michorl, Holland (90. Otubanjo), Renner – Frieser (62. Tetteh), Klauss, Goiginger (73. Raguz)