Nejlepším slávistou čtenáři určili Vorla

Praha - Fotbaloví gólmani, kteří v brance Slavie v letošním ročníku Poháru UEFA zastupují jedničku Matúše Kozáčika, jsou nejlepšími hráči mužstva. Tak to vidí čtenáři iDNES. V prosincovém zápase v Hamburku vyhrál známkování Alexander Šeliga, v hodnocení čtvrtečního vítězného zápasu s Palermem (2:1) byl nejlepší Michal Vorel.

Za výkon  proti Palermu slávisté dostávali od čtenářů iDNES známky jako ve škole. Nejlepší je jednička, nejhorší pětka.

Průměr na mužstvo je 2.17, což je lepší průměr.

Vorel přišel do Slavie v den uzávěrky pohárových soupisek, aby v úvodním utkání3. kola Poháru UEFA nahradil potrestaného Matúše Kozáčika a jeho zraněného náhradníka Alexandera Šeligu.

Ten se do branky dostal v prosinci Hamburku, když byl Kozáčik ve 30. minutě vyloučen.

Vorel proti Palermu zachytal excelentně, chytil několik vyložených šancí, což čtenáři ocenili.

Dostal suverénně nejvíc jedniček ze všech, navíc počet ostatních známek u jeho jména je zanedbatelný. Jeho průměrná známka 1.28. Napříkald Šeliga za zápasu v Hamburku měl 2.22.

Druhý skončil Lukáš Jarolím, střelec prvníhó gólu, který dostal od 111 jedniček méně než Vorel. Oba se jako jediní slávisté dostali s průměrem pod dvě.

Těsně nad tuto hranici se dostal kapitán Karel Piták.

Pak následuje vyrovnané pole, mezi 25 desetin se vešlo osm fotbalistů.

Pro srovnání přinášíme
hodnocení MF DNES

Vorel 1 - Krajčík 3, Dosoudil 3.5, Suchý 2, Hubáček 2.5 - Piták 2, Jarolím 1.5, Hrdlička 3 (46. Holeňák 2.5), Švento 3.5 - Fořt 2.5, Vlček 3.5.

Nejhorší známky má Tomáš Hrdlička, který kvůi zlomenině prstu na ruce musel v poločase střídat. Ale ani Hrdlička nemá špatné hodnocení, u jeho jména převažují dvojky a trojky.

Pořadí: 1. Michal Vorel průměrn 1.28, 2. Lukáš Jarolím 1.70, 3. Karel Piták 2.05, 4. Miroslav Holeňák 2.20, 5. Marek Suchý 2.25, 6. Pavel Fořt 2.27, 7. Radek Dosoudil 2.34, 8. Dušan Švento 2.35, 9. Stanislav Vlček 2.37, 10. Matej Krajčík 2.39, 11. David Hubáček 2.45, 12. Tomáš Hrdlička 2.58.