VÝHRA NAD INTEREM. Na té se podílel hlavně nezastavitelný záložník Gareth Bale.

VÝHRA NAD INTEREM. Na té se podílel hlavně nezastavitelný záložník Gareth Bale. | foto: AP

Mise v Lize mistrů splněna. Nebojíme se nikoho, vzkazuje Tottenham

  • 46
Ani Barcelona nenastřílela v zápasech základní skupiny Ligy mistrů tolik gólů jako oni. Fotbalisté anglického Tottenhamu prožívají fantastický podzim a po postupu do osmifinále slavné soutěže z prvního místa hlásají: "Nebojíme se vůbec nikoho!"

"Mise splněna!" stojí na webových stránkách klubu. Na jaře se Tottenham konečně probojoval mezi čtyři nejlepší týmy anglické ligy a teď postoupil do další fáze Ligy mistrů, dokonce z prvního místa základní skupinu.

To mu při losu osmifinálových dvojic zaručuje, že nenarazí na silné soupeře, jako je Barcelona, Real Madrid nebo Bayern Mnichov.

Ale ani těch by se rozjetí Londýňané prý nezalekli. "Cítíme, že v téhle soutěži můžeme porazit kohokoli," říká útočník Peter Crouch. "Už jsme to dokázali, docela přesvědčivě jsme vyhráli nad obhájcem trofeje Interem Milán, bylo to zasloužené."

jak si vedl

Tottenham v základní skupině

Werder Brémy - Tottenham 2:2
Tottenham - Twente Enschede 4:1
Inter Milán - Tottenham 4:3
Tottenham - Inter Milán 3:1
Tottenham - Werder Brémy 3:0
Twente Enschede - Tottenham 3:3

Už před posledními zápasy základní fáze je sice jasné, že Tottenham bude mít ze všech prvních týmů skupin nejméně bodů - jedenáct.

Ale na druhou stranu bude nejspíš mužstvem s nejvíce vstřelenými góly- osmnácti.

Žádný debutant dosud nedal v Lize mistrů tolik gólů, Tottenham byl navíc blízko úplnému rekordu. Jen o dva góly více nastřílel v základní skupině Manchester United v roce 1998.

"Útočíme, dáváme góly, jdeme si pro to v každém utkání," chválí své hráče kouč Harry Redknapp. "Pokaždé chceme útočit, hrajeme otevřený fotbal a chceme vyhrát. Takoví zkrátka jsme, góly střílíme i dostáváme."

V předkole Ligy mistrů měl přitom londýnský klub potíže. Se švýcarskými Young Boys Bern prohrávali po necelé půlhodině hry 0:3, ale poté snížil na 2:3 a na domácím stadionu White Hart Lane protivníka smetl 4:0.

Nyní vyhlížejí soupeře do osmifinále. "Neříkám, že tu soutěž vyhrajeme, ale ať už nám vylosují kohokoli, bude to zajímavý zápas. Lidé se na nás dívají, obzvlášť doma jsme nebezpeční. Problémy můžeme způsobit každému," dodává Redknapp.

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).