Milan Petržela z Plzně v pohárovém utkání ve Vyškově.

Milan Petržela z Plzně v pohárovém utkání ve Vyškově. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Petržela: Real má pořád největší zvuk. Musíme působit jako mančaft

  • 9
Pamatuje slavné plzeňské duely s Barcelonou, teď fotbalista Milan Petržela okusí atmosféru na půdě dalšího španělského giganta. „Jsme ve stejném rozpoložení jako tenkrát, jeli jsme tam uvolnění, nikdo od nás nic nečekal,“ prohlásil před úterním utkáním základní skupiny Ligy mistrů.

„A samozřejmě jsme se chtěli vrátit s nějakým rozumným výsledkem, což se povedlo,“ dodal zkušený pětatřicetiletý záložník Viktorie.

Tehdy – před sedmi roky – byl na Camp Nou v základní sestavě. Český tým s Barcelonou prohrál 0:2 a dá se předpokládat, že by se za podobné skóre ani tentokrát nezlobil.

Real - Plzeň

úterý 23. října, 21.00

Real je navíc v prekérní situaci: už pětkrát za sebou nezvítězil, čtyřikrát z toho prohrál, včetně úvodního střetnutí skupiny na hřišti CSKA Moskva (0:1).

„Myslím, že ti borci jsou natolik vyspělí a v takové pohodě, že je to nemůže nijak moc rozhodit,“ uvedl Petržela. „Budou si proti nám chtít zastřílet.“

Takže navzdory krizi jde z Realu stále strach?
Furt. Real je jedno z největších mužstev na světě a pořád má největší zvuk. Nějaké klopýtnutí? To nic moc neznamená.

Kdo je podle vás největší hvězdou soupeře?
Benzema je tam dlouho, Ramos taky, takže asi tihle dva. Ale mají tam hromadu kvalitních hráčů, každý z nich je výborný fotbalista, jinak by tam nebyl. Nebudeme se zaměřovat na jednotlivce, ale musíme hrát pohromadě a snažit se je nějakým způsobem eliminovat.

Sledujte Real v pivovaru

Město Plzeň ve spolupráci s klubem přichystalo pro fanoušky speciální akci, která nabídne sledování úterního zápasu Ligy mistrů přímo v plzeňském pivovaru. Doprovodný program odstartuje už dvě hodiny před utkáním (19.00).

Na vaší straně byste mohl svádět souboje s Marcelem.
Ještě jsem proti němu nehrál, znám ho jenom z televize, kluka jednoho vlasatýho, tak uvidíme. Musíme plnit hlavně pokyny, které nám dá trenér, musíme působit jako mančaft.

Zažil jste oba zápasy s Barcelonou, je v tom, co vás čeká nyní, nějaký rozdíl?
Je to hodně podobné. Oba týmy jsou hrozně vyspělé, silné v kombinaci, takže nás čeká hodně práce.

Máte v kabině víc fanoušků Realu, nebo Barcelony?
Asi spíš Realu. Všichni se těšili, že dostaneme Real, teď ho máme, tak uvidíme, jak to dopadne. Za mě jsou Real i Barcelona super, ale vyloženého favorita nemám.

Čeho se musíte vyvarovat, aby se neopakoval debakl jako od AS Řím?
Musíme zhušťovat prostory a nedávat jim čas s míčem, aby měli čas dávat finální přihrávky, které oni umí. To bude recept.

Fotbalové Euro 2020

Neděle 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.