Jan Štohanzl (v bílém) z Mladé Boleslavi a Christophe Jallet z Lyonu se...

Jan Štohanzl (v bílém) z Mladé Boleslavi a Christophe Jallet z Lyonu se přetlačují o míč. | foto: ČTK

Lyon - Boleslav 2:1, zázrak se nekonal, hosté zaujali alespoň penaltou

• 18
Lyon (Od našeho zpravodaje) - Nezrodila se senzace, ale ani druhý debakl. Fotbalisté Mladé Boleslavi v 3. předkole Evropské ligy proti Lyonu nedokázali zázračně smazat manko 1:4 z prvního zápasu, na Stade Gerland prohráli 1:2 a společně s Plzní a Libercem letos v evropských pohárech končí.

Středočeský klub tak podtrhl chmurný čtvrtek českého fotbalu. Přitom když v 72. minutě vyrovnával z penalty Florian Milla, vypadalo to alespoň na částečný úspěch.

Odchovanec nedalekého Saint-Etiénne proměnil pokutový kop stylově obloučkem á la Antonín Panenka, jenže nakonec ani tentokrát jeden vstřelený gól nestačil.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Dvě minuty před koncem normální hrací doby totiž zužitkoval protiútok náhradní útočník Clinton Njié a bylo rozhodnuto. Mladoboleslavští tak skončili ve stejné fázi Evropské igy jako před dvěma lety, kdy nestačili na nizozemské Twente.

Hodinu před utkáním si partnerky mladoboleslavských fotbalistů u stadionu oblékly klubové dresy a okamžitě se dostaly do zajetí lyonských fanoušků: cílem bylo získat společnou fotku.

Na trávníku to pak překvapivě vypadalo opačně, do zajetí se chvílemi dostával Lyon. Boleslav se snažila o aktivní hru, několikrát ohrozila branku soupeře a Štohanzl dokonce trefil břevno.

To byla šance!

K boleslavskému záložníkovi vyplul v 17. minutě odražený balon, Štohanzl mířil do opuštěné branky, jenže míč pouze pleskl o horní tyčku.

Přes celé hřiště situaci sledoval brankář Aleš Hruška, kterému dal trenér Karel Jarolím další příležitost i přesto, že letní posila v úvodu sezony chybuje. A v 56. minutě Hruška poprvé lovil míč ze své sítě - stoper Navrátil zaváhal, poté ještě nešťastně tečoval přihrávku na vlastní bránu a do té zblízka uklidil míč Alexandre Lacazette.

Chvíli nato mohl šikovný útočník Lyonu zvýšit na 2:0, ale po sprintu vystřelil těsně vedle tyče. Od té doby Lyon dominoval... Než přišla penalta za faul Koného na Skaláka a Millův první soutěžní gól.