AC Milán dostal gól, Andrea Pirlo

AC Milán dostal gól, Andrea Pirlo - VYROVNÁNO. Fotbalisté AC Milán právě dostali gól. Třepetající míč v síti sleduje smutně už bezmocný Andrea Pirlo. | foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Liverpool suverénní, Bayern remizoval

• 52
Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov vybojovali ve čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti AC Milán remízu. V utkání dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali náskok soupeře dotáhnout. Na konečných 2:2 vyrovnali v nastaveném čase. V druhém čtvrtfinále jasně zvítězil Liverpool v Eindhovenu 3:0 a je velmi blízko postupu.

Za AC Milán odehrál 87 minut český reprezentant Marek Jankulovski.

V souboji přemožitelů loňských finalistů Ligy mistrů vstupoval do utkání v roli favorita Liverpool, jemuž nahrávaly jak absence v sestavě nizozemského celku, tak i vzájemné zápasy v základní skupině letošního ročníku. V nich třetí celek Premier League neinkasoval a zvládl to i teď.

Anglický tým od začátku s přehledem kontroloval vývoj střetnutí a po necelé půlhodině udeřil. Z pravé strany zacentroval bek Finnan a hlavičkující kapitán Gerrard poslal hosty do vedení.

Domácí kouč o poločase překvapivě vystřídal jediný hrot Farfána a tento tah se mu vymstil už po čtyřech minutách, kdy využil Simmonsovy chyby norský reprezentant Riise a střelou k pravé tyči branky PSV zvýšil na 2:0.

Třetí zásah pak přidal v 63. minutě ostrostřelec Crouch. Liverpool zvítězil v druhém ze tří posledních vzájemných zápasů s PSV a míří do semifinále nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Reprízu loňského osmifinále mezi AC Milán a Bayernem Mnichov zahájili líp domácí. V úvodu utkání zatlačili i díky aktivně hrajícímu Jankulovskému německý tým do defenzivy a náhradní brankář Rensing, který zastoupil potrestaného Kahna, se ocitl v ohni střel.

V 15. minutě reflexivně vyrazil hlavičku Ambrosiniho, podobný zákrok si zopakoval i za 20 minut po pěkné kombinaci tria Nesta, Oddo a Gilardino.

Ve 40. minutě ale již nedosáhl na hlavičkou Pirla, který po Oddově centru přelstil ofsajdovou past Bayernu. Po pauze italský velkoklub poměrně v klidu hájil svůj náskok a v 52. minutě mohl zvýšit, ale Gilardinovu radost zastavil praporek asistenta rozhodčího.

V 78. minutě nečekaně udeřili hosté, když se po zmatcích v domácí obraně prosadil Van Buyten a překonal gólmana Didu.

Milánu pomohla o šest minut později k získání ztraceného vedení penalta, kterou rozhodčí ocenil střet Brazilce Kaká s krajanem Lúciem. Sám faulovaný se ze značky pokutového kopu nemýlil a upevnil si první příčku tabulky kanonýrů.

Když už se zdálo, že Milán těsný náskok ubrání, zorientoval se v posledních vteřinách po dlouhém centru v domácí šestnáctce nejlépe hrdina utkání Van Buyten a z úhlu vyrovnal. Bayern si tak vytvořil výhodnou pozici před odvetou a oplatil italskému celku loňský výprask 1:4 z osmifinále.

AC Milán - Bayern Mnichov 2:2 (1:0)
40. Pirlo, 84. Kaká z pen. - 78. a 90.+3 Van Buyten. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 67.500.
AC Milán: Dida - Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski (87. Kaladze) - Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf (85. Gourcuff) - Kaká - Gilardino (71. Inzaghi). Trenér: Ancelotti.
Bayern: Rensing - Sagnol (67. Lell), Lúcio, Van Buyten, Lahm - Salihamidžič, Hargreaves, Ottl, Schweinsteiger - Makaay (86. Santa Cruz), Podolski (68. Pizarro). Trenér: Hitzfeld.

PSV Eindhoven - FC Liverpool 0:3 (0:1)
27. Gerrard, 49. Riise, 63. Crouch. Rozhodčí: Layec (Fr.). Diváci: 35.000.
Eindhoven: Gomes - Kromkamp (68. Féhér), Da Costa, Simons, Salcido - Méndez
(51. Kluivert), Väyrynen, Cocu - Diego, Culina - Farfán (46. Sun Siang). Trenér: Koeman.
Liverpool: Reina - Finnan, Carragher, Agger, Fabio Aurelio (75. Gonzalez) - Gerrard, Mascherano, Xabi Alonso, Riise (65. Zenden) - Kuijt, Crouch (85. Pennant). Trenér: Benítez.