700. start, 613. gól. Messi je nezastavitelný, řekl kouč Dortmundu

• 0
Za Barcelonu hrál sedmistý zápas, dal v něm 613. gól. Lionel Messi při svém jubilejním utkání ještě přidal dvě asistence, čímž se proti Dortmundu v Lize mistrů výrazně zasloužil o vítězství 3:1. A zároveň o postup do jarního osmifinále z první příčky.

Dvaatřicetiletý argentinský útočník nejprve ve 29. minutě připravil úvodní gól zápasu pro Luise Suáreze, při druhé brance jen o několik okamžiků později si role prohodili. Ve druhém poločase pak připravil gól pro Antoine Griezmanna. Navíc z přímého kopu trefil břevno.

„Hrajeme a trénujeme spolu tak dlouho, že jakmile se dostane k míči, tak vím, kde mám být, aby mi mohl dát přihrávku,“ poznamenal Luis Suárez, který pak pro Messiho připravil 613. branku v dresu Barcelony.

„Když se Messi dostane k míči, je takřka nezastavitelný. Někdy vám nezbývá nic jiného, než ho faulovat. A jeho finální přihrávky jsou smrtící,“ prohlásil trenér poražených Lucien Favre.

Dortmund byl 34. celkem, proti kterému Messi v Lize mistrů skóroval, což dokázal jako první hráč v historii. Dosud se o rekord dělil s Raúlem a Cristianem Ronaldem.

Proti Dortmundu  odehrál 700. zápas v dresu Barcelony, v klubovém pořadí je před ním pouze rekordman Xavi Hernández se 767 starty.

„Odehrát za Barcelonu sedm set zápasů není normální a normální není ani to, co Messi dělá na hřišti,“ chválil brankář Marc-André ter Stegen.

Barcelona si kolo před koncem základní části Ligy mistrů zajistila postup z prvního místa tabulky a doma v Lize mistrů od roku 2013 neprohrála už 35 zápasů. Výhrou odčinila předchozí bezbrankovou remízu se Slavií, při které poprvé po sedmi letech vyšla na Camp Nou střelecky naprázdno.