Fotbalistky Slavie jsou zklamané po nešťastné prohře s Fiorentinou. | foto: ČTK

Slávistky přišly v Lize mistryň o postup v 95. minutě, Sparta uspěla

• 10
Fotbalistky pražské Sparty zvítězily v odvetě prvního kola Ligy mistryň na hřišti Glasgow City 1:0 a po úspěchu 2:1 z úvodního zápasu postoupily do osmifinále. Slávistky naopak vypadly s Fiorentinou po inkasovaném gólu v páté minutě nastavení.

O středeční výhře Sparty rozhodla v 7. minutě gólem Lucie Martínková.

V závěru byla vyloučena její kolegyně z útoku Pavlína Nepokojová, vítězství zachránila brankářka Hana Sloupová, která chytila v 90. minutě Rossové penaltu.

Osmifinále se bude hrát 3. či 4. března a o týden později, soupeře los sparťankám přidělí 16. února. Do této fáze Ligy mistryň postoupily po třech letech.

Slavia po remíze 2:2 v Itálii držela v odvetě postupový bezbrankový stav až do 95. minuty, v níž Fiorentině zařídila postup Daniela Sabatinová.

Slávistky na rozdíl od soupeřek nehrají kvůli opatřením proti šíření koronaviru už dva měsíce domácí soutěž, a tak jejich jediným zápasem v poslední době byl právě duel na hřišti Fiorentiny. To bylo poznat především v první půli, kdy svěřenkyně trenéra Michala Kolomazníka čelily několika velkým šancím soupeřek. Sabatinová však dvakrát neuspěla, Mascarellová zase nechala vyniknout brankářku Sladkou, která oproti duelu v Itálii zastoupila zraněnou Votíkovou.

Pátý celek italské ligy mohl inkasovat krátce po přestávce, když hlavičku Necidové, sestry útočníka Bohemians Tomáše Necida, vykopla těsně před brankovou čarou Quinnová. V závěru sice nejprve Pincová na poslední chvíli skočila do střely Bonettiové, v poslední minutě nastavení však na přímý kop vyskočila Sabatinová a hlavičkou k tyči rozhodla o postupu Fiorentiny.

Slávistky hrály Ligu mistryň posedmé za sebou, jejich maximem je účast ve čtvrtfinále. V 1. kole dosud vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal.

Glasgow City - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branky: 7. Martínková. Rozhodčí: Domingosová. ŽK:52. Rossová, 53. Alexanderová - 19. Odehnalová, 66. Nepokojová, 72. Martínková. ČK:86. Nepokojová.

Glasgow City Alexanderová – Wyneová, Loveová, Rossová (C), Clarková – Tolandová, Lauderová, Robertsonová, Wadeová – Foleyová, Colvillová

AC Sparta Praha Sloupová – Vyštejnová, Bertholdová (C), Odehnalová, Dlasková – Sonntagová, Pochmanová, Bužková – Nepokojová, L. Martínková, Stárová.

SK Slavia Praha - ACF Fiorentina 0:1 (0:0)

Branky: 90+5. Sabatiniová. Rozhodčí: Olofssonová – Aronssonová, Elfstrandová (SWE). ŽK:90+4. Perssonová - 9. Breitnerová, 70. Piemonteová, 77. Tortelli.

SK Slavia Praha Sladká – Jarchovská, Necidová, Pincová, Bartovičová (C) – Perssonová, Cahynová – Divišová, Krejčiříková (85. Černá), Szewieczková (63. Šlajsová) – Kožárová (85. Veselá).

ACF Fiorentina Schroffeneggerová – Thögersenová, Quinnová, Tortelliová (C), Zanoliová (65. Vigilucciová) – Netová, Breitnerová, Mascarellová (62. Adamiová) – Kimová (61. Piemonteová), Sabatinová, Bonettiová.