Dortmund otáčel, Chelsea proti devíti srovnala z 1:4. Řádila i Valencie

• 70
To byla show! Fotbalová Liga mistrů nabídla ve svém 4. kole famózní podívanou. Třeba fotbalisté Dortmundu ve „slávistické“ skupině F obrátili duel s Interem z 0:2 na 3:2 i díky dvěma gólům Hakimiho. Chelsea zase stáhla tříbrankový náskok Ajaxu – ten mimochodem uhájil aspoň remízu 4:4 v devíti. Lipsko se přiblížilo osmifinále díky vítězství 2:0 nad Petrohradem.

V Dortmundu to dlouho vypadalo na to, že Inter naváže na dva týdny starou výhru 2:0 nad Borussií. Milánský celek vedl o přestávce 2:0, ale druhá půle patřila domácím. Dvakrát skóroval Hakimí, který už dvěma brankami zařídil Dortmundu výhru 2:0 na Slavii, a jednou se trefil jeho spoluhráč Brandt.

Borussia poprvé ve své historii dokázala v Lize mistrů otočit utkání z 0:2 a na druhém místě tabulky má jednobodové manko na vedoucí Barcelonu. Inter ztrácí na Dortmund tři body, poslední Slavia je o další dva body zpět.

Velký „comeback“ předvedla i Chelsea. Na Stamford Bridge se přitom dlouho zdálo, že prohraje i druhý domácí zápas skupiny. V úvodním dějství si dala dva vlastní góly a v poločase šli fotbalisté v modrých dresech do kabin za stavu 1:3. Premiérově v Lize mistrů inkasovali za první poločas tři góly.

Když po pauze zvýšil Van de Beek, vypadalo to, že semifinalista minulé sezony míří k jasné výhře. Pak ale přišel velký finiš domácích, kteří skórovali třikrát za 11 minut.

Chelsea rychle snížila a sudí Rocchi poté během minuty vyloučil dva hráče hostí – Blinda s Veltmanem. Z druhé penalty upravil na 3:4 Jorginho a v 74. minutě srovnal James.

Domácí pak dokonce dostali míč do sítě popáté, ale gól po zásahu videorozhodčího kvůli hraní rukou neplatil. Chelsea jako třetí anglický tým v Lize mistrů dotáhla tříbrankovou ztrátu k bodovému zisku.

V druhém duelu skupiny H Valencie dlouho prohrávala s Lille 0:1, ale čtyřmi góly od 66. minuty otočila stav a zvítězila 4:1. Španělský celek má ve vyrovnané tabulce sedm bodů stejně jako Ajax s Chelsea, Lille dosud získalo jen bod.

Neapol si mohla jako první zajistit s předstihem postup, ale šanci zatím nevyužila a se Salcburkem jen remizovala. Domácí dokonce museli dotahovat skóre poté, co se v 11. minutě prosadil z penalty mladík Haaland a jako čtvrtý v historii Ligy mistrů skóroval při svých úvodních čtyřech startech.

Neapol po remíze klesla ve skupině E na druhé místo za obhájce trofeje Liverpool, který doma zdolal poslední Genk těsně 2:1.

Lipsko v Petrohradu od začátku diktovalo tempo. Jeden gól rozhodčí hostům neuznali, ale v páté minutě nastavení první půle už mírný favorit udeřil, když se po přímém kopu trefil k tyči kapitán Demme. Pojistku přidal v 63. minutě po kličce brankáři Sabitzer.

Německý celek si připsal třetí vítězství, pojistil si vedení ve skupině G a přiblížil se k postupu. Na druhém místě je Lyon, který porazil Benficu Lisabon 3:1.

Skupina E

SSC Neapol - FC Red Bull Salzburg 1:1 (1:1)

Branky: 44. Lozano - 11. Häland. Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (vš. POL). ŽK:27. P. Zieliński - 4. Onguéné, 37. Pongračić. Diváci: 32 862.

SSC Neapol Meret – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui (46. Luperto) – Callejón, Ruiz, P. Zieliński, L. Insigne (C) – D. Mertens (73. Milik), Lozano (86. F. Llorente).

FC Red Bull Salzburg Miguel – Kristensen, Pongračić (46. Mwepu), Onguéné, Wöber, Ulmer (C) – Minamino (61. Ashimeru), Junuzović, Szoboszlai – Häland (75. Daka), Hwang Hi-čchan.

Přejít na on-line reportáž

Liverpool FC - KRC Genk 2:1 (1:1)

Branky: 14. Wijnaldum, 53. Oxlade-Chamberlain - 41. Samatta. Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Hancko. ŽK:22. Lucumi, 83. De Norre. Diváci: 52 611.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Milner (C) – Oxlade-Chamberlain (75. Mané), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Origi (89. Firmino), Keïta (74. Robertson).

KRC Genk Coucke – Cuesta, Dewaest (C), Lucumi, De Norre (85. Onuachu) – Maehle, Heynen, S. Berge, Hrošovský (85. Bongonda) – Samatta, Ito (68. Ndongala).

1.Liverpool FC 6 4 1 1 13:8 13
2.SSC Neapol 6 3 3 0 11:4 12
3.Salcburk 6 2 1 3 16:13 7
4.KRC Genk 6 0 1 5 5:20 1

Skupina F

Borussia Dortmund - Inter Milán 3:2 (0:2)

Branky: 51. Hakimí, 64. Brandt, 77. Hakimí - 5. Lautaro Martínez, 40. Vecino. ŽK:79. T. Hazard - 1. Biraghi, 30. Škriniar, 48. Candreva. Diváci: 66 099.

Borussia Dortmund Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels (C), N. Schulz – Witsel, Weigl – Sancho (82. Ł. Piszczek), Brandt, T. Hazard (89. Guerreiro) – M. Götze (64. Alcácer).

Inter Milán Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Škriniar – Candreva, Vecino (68. Sensi), Brozović, Barella, Biraghi (66. Lazaro) – R. Lukaku (73. Politano), Lautaro Martínez.

1.FC Barcelona 6 4 2 0 11:5 14
2.Borussia Dortmund 6 3 1 2 8:8 10
3.Inter Milán 6 2 1 3 11:11 7
4.SK Slavia Praha 6 0 2 4 4:10 2

Skupina G

FK Zenit Petrohrad - RB Lipsko 0:2 (0:1)

Branky: 45+5. Demme, 63. Sabitzer. Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni,. ŽK:6. Jerochin, 67. Dzjuba, 88. Kuzjajev - 67. Upamecano. Diváci: 50 452.

FK Zenit Petrohrad M. Keržakov – Smolnikov (46. V. Karavajev), Osorio, Ivanović (C) (70. Driussi), Rakyckyj – Ozdojev, Barrios, Santos – Dzjuba, Azmún, Jerochin (85. Kuzjajev).

RB Lipsko Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg (46. Kampl) – Sabitzer, Laimer, Demme (C), Nkunku (61. Werner) – Y. Poulsen, Forsberg (76. Haidara).

Olympique Lyon - Benfica Lisabon 3:1 (2:0)

Branky: 4. J. Andersen, 33. Depay, 89. B. Traoré - 76. Seferović. Rozhodčí: Björn Kuipers (NED) – Sander van Roekel (NED), Erwin Zeinstra (NED). ŽK:43. Gabriel, 50. F. Luís. Diváci: 51 077.

Olympique Lyon A. Lopes – Dubois (C), J. Andersen, Denayer, Y. Koné – Mendes, Tousart, Aouar (90+1. Marcelo) – Reine-Adélaïde (73. B. Traoré), M. Dembélé, Depay (46. Cornet).

Benfica Lisabon Vlachodimos – T. Tavares, Rúben Dias (C), F. Ferreira (16. Jardel), Grimaldo – G. Fernandes (46. Seferović), F. Luís, Gabriel – Chiquinho, Vinícius, Cervi (73. Pizzi).

1.RB Lipsko 6 3 2 1 10:8 11
2.Olympique Lyon 6 2 2 2 9:8 8
3.Benfica Lisabon 6 2 1 3 10:11 7
4.Zenit Petrohrad 6 2 1 3 7:9 7

Skupina H

Chelsea FC - AFC Ajax 4:4 (1:3)

Branky: 5. Jorginho, 63. Azpilicueta, 71. Jorginho, 74. James - 2. T. Abraham, 20. Promes, 35. Arrizabalaga, 55. van de Beek. Rozhodčí: Rocchi – Meli, Peretti (ITA). ŽK:42. Tomori, 45. Azpilicueta - 31. Veltman, 33. Blind, 62. Promes. ČK:68. Blind, 69. Veltman. Diváci: 39 132.

Chelsea FC Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori, M. Alonso (46. James) – Kovačić (87. Batshuayi), Jorginho, Mount (60. Hudson-Odoi) – Pulisic, T. Abraham, Willian.

AFC Ajax Onana – Mazraoui, Veltman, Blind, Tagliafico – van de Beek, Zijach (72. E. Álvarez), Lisandro Martínez – Neres (72. Schuurs), Tadić (C), Promes.

Valencia CF - Lille OSC 4:1 (0:1)

Branky: 66. Parejo, 82. Soumaoro, 84. Kondogbia, 90. Torres - 25. Osimhen. Rozhodčí: Karasev – Demeshko, Gavrilin. ŽK:33. Garay, 67. Wass - 21. Gabriel, 37. André, 65. J. Fonte, 81. D. Bradarić.

Valencia CF Cillessen – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Lee Kang-in (54. M. Vallejo), Parejo (C), Kondogbia – Gómez, Rodrigo (90+3. Gameiro), Čeryšev (30. Torres).

Lille OSC Maignan – Soumaoro (89. Bamba), J. Fonte (C), Gabriel – Celik, André (80. Araújo), Soumaré, D. Bradarić – Rémy, Osimhen, Yazıcı (74. Sanches).

1.Chelsea FC 6 3 2 1 13:10 11
2.FC Valencie 6 3 2 1 9:7 11
3.Ajax Amsterdam 6 3 1 2 12:6 10
4.OSC Lille Métropole 6 0 1 5 5:16 1