Momentka z utkání Slovanu Bratislava - ilustrační foto.

Momentka z utkání Slovanu Bratislava - ilustrační foto. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Slovan v úvodním předkole Ligy mistrů remizoval, stejně dopadl Borisov

• 11
Teoreticky by se mohli fotbalisté Ludogorce i Borisova střetnout s pražskou Slavií v závěrečném play off o postup do základní skupiny Ligy mistrů. Jenže své partie v úvodním předkole nerozehráli zrovna ideálně: bulharský Ludogorec prohrál s Ferencvárosem 1:2. A běloruský BATE Borisov doma remizoval 1:1 s Piastem Gliwice.

Celtic Glasgow v úvodním předkole Ligy mistrů vyhrál v Sarajevu

Budapešťský Ferencváros otevřel skóre po šesti minutách hry po trefě Nguena. Vyrovnání zařídil v 31. minutě Swierczok. Výhru maďarského šampiona nad dvojnásobným účastníkem základní skupiny Ligy mistrů obstaral v 65. minutě Zubkov.

Piast, který v uplynulé sezoně poprvé vyhrál polskou ligu, šel do vedení zásluhou Parzyszeka v 36. minutě. Borisov, jenž v základní skupině nejprestižnější klubové soutěže startoval pětkrát, vyrovnal v 64. minutě díky Dragunovi.

Fotbalisté Slovanu Bratislava v úvodním duelu 1. předkola Ligy mistrů remizovali s černohorským týmem Sutjeska Nikšič 1:1. Slovan měl po celý zápas více ze hry, dlouho se však nemohl prosadit. Slovenský mistr se dočkal v 82. minutě díky Šporarovi. Domácí o výhru přišli v páté minutě nastavení, kdy Kojasevič zařídil nerozhodný výsledek.

FK Partizani - FK Karabach 0:0 (0:0)

Rozhodčí: T. Árnason – J. Gudmundsson, A. Vigfusson (vš. ISL). ŽK:83. Cinari. Diváci: 5250.

FK Partizani Hoxha (C) – Hakaj (79. Trashi), Belica, Bitri, Ibrahimi – Cordeiro (68. Broja), Telushi, Mala – Mensah, Cinari, Asani (58. Brown)

FK Karabach Vagner – Husejnov, Mammadov, Sadygov (C), Medveděv – Míchel – Ozobič (84. Garajev), Almeida – Quintana (61. Romero), Emreli (73. Abdullajev), Zoubir

FC Šeriff Tiraspol - FC Saburtalo Tbilisi 0:3 (0:1)

Branky: 30. Rolovič, 67. Kochreidze, 71. Kakubava. Rozhodčí: Griffith – Beckett, Bird. ŽK:34. Kendyš - 44. Kochreidze, 59. Lakvecheliani, 77. Kakubava.

FC Šeriff Tiraspol Mikulič – Palčič (70. Tambe), Posmac (C), Jach, Cristiano – Latifi, Kendyš, Jurado (46. Anton), Gordiněnko – Boban, Palič (46. Balima).

FC Saburtalo Tbilisi Migineišvili – Rechiašvili, Lakvecheliani, Margvelašvili (C), Mali – Gorgiašvili (61. Kakubava), Altunašvili, Goncalves De Souza (70. Šindagoridze), Diasamidze – Kochreidze (77. Gabedava), Rolovič.

BATE Borisov - GKS Piast Gliwice 1:1 (0:1)

Branky: 64. Dragun - 36. Parzyszek. Rozhodčí: M. Kalkavan – E. Sancaktar a S. Çiçek (Tur). ŽK:15. Baga, 43. Filipovič, 76. Dragun - 53. Kirkeskov, 56. Dziczek, 57. Czerwiński. ČK:89. Dragun.

BATE Borisov Chichkan – Filipovič, Filipenko (11. Simović), Volkov, Rios – Dragun, Jablonski, Baga – Stasevič (C), Dubajić (57. Skavysh), Moukam (66. Milić).

GKS Piast Gliwice Plach – Pietrowski (C), Czerwiński, Korun, Kirkeskov – Valencia Castillo (90. Badia), Dziczek (61. Sokolowski), Hateley – Konczkowski, Parzyszek (85. Aquino), Munoz Garcia.

Linfield FC - Rosenborg BK 0:2 (0:1)

Branky: 21. Jensen, 69. Soderlund. Rozhodčí: I. Stojanov – I. Kolev, G. Dojnov. ŽK:34. Stafford, 59. Stewart, 71. Lavery, 90+3. Waterworth - 37. Lundemo, 83. Trondsen, 90+2. Soderlund. Diváci: 4630.

Linfield FC Deane – M. Clarke, Stafford, Callacher, Casement – Quinn, Mulgrew (C), Hery, Millar (67. Lavery) – J. Stewart (88. Fallon), Waterworth

Rosenborg BK Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Lundemo, Konradsen (72. Trondsen) – Akintola (60. De Lanlay), Soderlund, Asen (70. Helland)

Dundalk FC - Riga FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Peter Kráľovic – Milan Štrbo, Miroslav Benko – Martin Dohál (všichni SVK). ŽK:22. Bopesu, 47. Debelko, 87. Šarić.

Dundalk FC Rogers – Gannon, Hoare, Cleary, Jarvis – McGrath (79. D. Kelly), McEleney, Shields (46. Boyle), Moutney (58. Benson) – Hoban (C), Duffy.

Riga FC Ozols – Pētersons, Černomordijs, Prenga, Rugins – Višnakovs, Šarić, Laizāns – Bopesu, Debelko, Roger (79. Rakels)

Valur Reykjavík - NK Maribor 0:3 (0:1)

Branky: 42. Peričič, 60. Hotič, 86. Kronaveter. Rozhodčí: Krzysztof Jakubik – Arkadiusz Wójcik, Tomasz Niemirowski (vš. POL). ŽK:79. Sigurdsson H. - 28. Cretu, 31. Tavares, 83. Ivkovič.

Valur Reykjavík Halldorsson H. – Hedlund, Sigurbjornsson, Sigurdsson H. (C), Eiriksson – Finsen, Sigurdsson K., Petry (78. Ingvarsson) – Adolphsson (83. Ingason), Pedersen, Larusson (76. Bartalstovu)

NK Maribor Pirič – Milec, Ivkovič, Peričič, Viler – Cretu, Vrhovec – Kronaveter (89. Mešanović) – Hotič (83. Kramarič), Tavares (C) (76. Vancas), Kotnik

ŠK Slovan Bratislava - FK Sutjeska 1:1 (0:0)

Branky: 82. Šporar - 90+5. Kojaševič. Rozhodčí: Meškov – Lunev, Gavrilin (všichni Rusko). ŽK:41. Ljubičič.

ŠK Slovan Bratislava Greif – Apau, Bajrič, Božikov (C), Suchockij – Dražič, Ljubičič, Ratão (64. Holman) – Čavrič (64. de Kamps), Šporar, Rharsalla (77. Daniel)

FK Sutjeska Giljen – Ciger, Nedic, Šofranac, Bulatovič – Jankovič, Erakovic – Kojaševič, Četkovič, Vučič (C) (82. Osmajič) – Markovič (88. Božovič)

Ferencvárosi TC - PFC Ludogorec Razgrad 2:1 (1:1)

Branky: 6. Nguen, 65. Zubkov - 31. Swierczok. Rozhodčí: Shmuelevitz – Biton, Goldstain (všichni Izrael). ŽK:85. Siger - 51. Moti, 60. Goralski.

Ferencvárosi TC Dibusz – Lovrencsics, Blažič, Dvali, Heister – Ihnatěnko, Charatin (77. Siger) – Škvarka – Zubkov, Priskin (66. Lanzafame), Nguen (83. Varga)

PFC Ludogorec Razgrad Ivanov – Ikoko, Terzijev, Moti, Nedyalkov – Biton (66. Marcelinho), Goralski (78. Badji), Dyakov – Lukoki (83. Jorginho), Swierczok, Tchibota