PAN NEZASTAVITELNÝ. Cristiano Ronaldo vstřelil další gól v Lize mistrů v utkání...

PAN NEZASTAVITELNÝ. Cristiano Ronaldo vstřelil další gól v Lize mistrů v utkání Realu s Paříží. | foto: Reuters

Bez překvapení. Do čtvrtfinále Ligy mistrů prošly Real Madrid a Liverpool

• 130
Prvními čtvrtfinalisty Ligy mistrů jsou od úterka fotbalisté Realu Madrid a Liverpoolu. Španělský klub porazil i podruhé ambiciózní Paříž (2:1), to Angličanům stačila k postupu domácí bezgólová remíza s Portem.

Liverpool měl nahráno ještě z prvního duelu, který v Portugalsku vyhrál jednoznačně 5:0.

Také Real vstupoval do odvety osmifinále s náskokem. Před třemi týdny doma Paříž ve vyrovnaném duelu skolil v posledních deseti minutách a vyhrál 3:1.

Liga mistrů

Los a program

A rovněž z Parku princů, stadionu St. Germain, odjel v úterý jako vítěz.

Góly hostů zařídili Ronaldo a Casemiro. Za domácí se šťastně prosadil Cavani.

To bylo dvacet minut před koncem, na tabuli v tu chvíli svítil výsledek 1:1, ale že by Paříž dokázala osmifinále zvrátit? Že by se v závěru vyburcovala k podobnému finiši, jaký v prvním utkání předvedl její soupeř? Utopie.

Real totiž zápas pevně kontroloval, navíc po hloupé červené kartě domácího Verattiho hrál většinu druhého poločasu v přesile. A došel si pro další čtvrtfinále soutěže, jejíž poslední dva ročníky ovládl.

„Byl to složitý zápas, oni hráli hezký fotbal, ale my jsme to zvládli. Tenhle klub byl pro Ligu mistrů zrozen,“ řekl Kovačič, který v základní sestavě Realu nahradil zdravotně indisponované záložníky Kroose s Modričem.

Domácím chyběl Neymar. Místo zraněné hvězdy sice nastoupil jiný kvalitní hráč Di María, nicméně nejdražšího fotbalistu historie nenahradil.

Vždyť Pařížané až do závěru první půle téměř neohrozili bránu soupeře, navíc je přesným zákrokem při šanci Benzemy musel podržet gólman Aréola.

Ten ve druhém poločase inkasoval z kopačky Ronalda, jenž se prosadil v devátém utkání Ligy mistrů v řadě. A domácí gólman nedosáhl ještě na tečovanou střelu Casemira. Dvakrát mu také pomohla branková konstrukce.

Real je mezi nejlepší osmičkou Champions League bezesporu zaslouženě, stejně jako Liverpool, který sice nezopakoval kanonádu proti Portu, ale vůbec mu to nevadí.

„Nebyl to ten nejatraktivnější zápas, ale kontrolovali jsme ho a udrželi čisté konto. Navíc jsme si mohli dovolit nechat odpočinout některé hráče, což je v podobných utkáních rarita,“ pochvaloval si kouč Liverpoolu Klopp.

Největší šanci anglického celku měl křídelník Mané, trefil však jen tyč.

Porto bylo ve čtvrtfinále Ligy mistrů naposledy v roce 2015, Paříž si ho zahrála předminulou sezonu. Tehdy ji ze soutěže vyřadil Manchester City, loni to byla už v osmifinále po výsledcích 4:0 a 1:6 Barcelona a letos její konkurent - další španělský gigant Real Madrid.

Paris Saint-Germain FC - Real Madrid CF 1:2 (0:0)

Branky: 71. Cavani - 51. Ronaldo, 80. Casemiro. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo). ŽK:20. Verratti, 84. Cavani - 32. Kovačić, 78. Ramos. ČK:66. Verratti.

Paris Saint-Germain FC Aréola – Dani Alves, Silva (C), Marquinhos, Berchiche – Verratti, Motta (59. Pastore), Rabiot – Di María (76. Draxler), Cavani, Mbappé (85. Diarra).

Real Madrid CF Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – L. Vázquez, Kovačić (71. Kroos), Casemiro, Asensio (82. Isco) – Benzema (76. Bale), Ronaldo.

Liverpool FC - FC Porto 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmuller. ŽK:61. Henderson - 34. A. André, 90+2. Dalot.

Liverpool FC Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren, A. Moreno – Can (80. Klavan), Henderson, Milner – Mané (74. M. Salah), Firmino (62. Ings), Lallana.

FC Porto Casillas – Maxi Pereira, Felipe, D. Reyes, Dalot – B. Costa, Ó. Torres, A. André (63. S. Oliveira), J. M. Corona – Aboubakar (80. Paciência), Waris (68. R. Pereira).