Liverpool v Lize mistrů smetl City, Barcelona děkuje za vlastní góly

• 68
Bez gólu, dokonce bez střely na bránu. Tvrdou ránu dostaly ambice fotbalistů Manchesteru City v Lize mistrů. Takřka jistý šampion Premier League v úvodním čtvrtfinále podlehl v Liverpoolu nečekaně vysoko 0:3. Ve druhém středečním utkání Barcelona porazila AS Řím 4:1 a vykročila do semifinále.

Manchester City v průběhu současného ročníku prohrál jediný ligový duel a to s Liverpoolem. A lednovou porážku 3:4 nenapravil. Naopak. Prožil poločas hrůzy, který prohrál 0:3. A za necelý týden v úterý v odvetě bude mít co dělat, aby náskok smazal.

I tehdy prohrával v Liverpoolu o tři branky (1:4), ale v samém závěru duel zdramatizoval. Tentokrát na Anfieldu v Lize mistrů inkasoval třikrát během úvodní půlhodiny. A skórovat nedokázal.

On-line: Liverpool - City

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

On-line: Barcelona - Řím

„Bude hořet tráva,“ sliboval liverpoolský kouč Jürgen Klopp. Pod kopačkami jeho svěřenců „hořelo“ nejen hřiště, ale především defenzíva Manchesteru City.

Pohyb, rychlost, důraz, agresivita. Liverpool v úvodním poločase předčil soupeře ve všech směrech.

12. minuta: brejk od vlastního vápna, sprintující Salah uteče z poloviny hřiště, ve vápně přihraje Firminovi, který přetlačí Otamendiho a pak i Walkera a Salah zblízka střílí první gól.

21. minuta: po vyhraném souboji ve středu pole Oxlade-Chamberlain napřáhne z více než dvaceti metrů a dělovkou k tyči zvyšuje na 2:0.

31. minuta: Salah centruje a Mané před bránou načasuje výskok, prosadí se proti přesile a hlavou dává třetí gól.

Zaskočený trenér Josep Guardiola z Manchesteru City během úvodního...
Liverpoolský záložník Alex Oxlade-Chamberlain střílí gól Manchesteru...
Liverpoolský trenér Jürgen Klopp během úvodního čtvrtfinále Ligy...

Hosté byli k nepoznání, opaření, šokovaní. Byli stínem ligového suveréna.

Po přestávce sice měli vytrvalou převahu, ale přes soupeřovu obranu, donedávna liverpoolskou slabinu, se nemohli dostat.

Liverpool po přestávce nikam nespěchal, pozorně bránil a čekal na brejky. A málem mu jeden vyšel.

Rozhodnuto však není, na podzim doma dokázalo City dát Liverpoolu pět gólů, navíc liverpoolskému trenéru Kloppovi bude chybět potrestaný kapitán Henderson a nejspíš i nejlepší útočník Salah, který odstoupil kvůli svalovému zranění.

Navíc Liverpool měl i štěstí na verdikty německých sudích v čele s hlavním Brychem. Před prvním gólem Salah přebíral míč v ofsajdu, na druhé straně gól City nebyl uznán pro domnělý ofsajd Saného. A k tomu po faulu Robertsona na Sterlinga měli hosté ve druhém poločase kopat penaltu...

GÓL Lionel Messi z Barcelony si jde do sítě pro míč, který tam...
Fazio (zleva), Kolarov a Perotti z AS Řím se chytají za hlavu poté, co...
Luis Suárez (zleva), Lionel Messi, Ivan Rakitič a Gerard Piqué z Barcelony...

AS Řím, v jehož dresu v pohárech opět nenastoupil český útočník Patrik Schick, byl v Barceloně outsiderem.

O lepší výsledek se připravil sám, dal si totiž dva vlastní góly. První v závěru poločasu De Rossi, který chtěl vypíchnout přihrávku do gólové šance pro Messiho. Druhý si dal v 56. minutě stoper Manolas. Nejdřív si srazil centr do tyče, pak se mu míč odrazil od kolene do sítě. Vzápětí Piqué zvýšil na 3:0.

Deset minut před koncem zažehl naději Džeko, který se prosadil zblízka. V 87. minutě vrátil Barceloně třígólový náskok Luis Suárez.

Pro odvetu to znamená, že AS Řím by k postupu do semifinále musel vyhrát 3:0, případně o čtyři branky.

V úterních duelech obhájce trofeje Real Madrid vyhrál na Juventusu 3:0 a do semifinále má ze všech nejblíž.

Mezi nejlepší čtyři míří i Bayern Mnichov, který vyhrál v Seville 2:1.

Liverpool FC - Manchester City 3:0 (3:0)

Branky: 12. M. Salah, 21. Oxlade-Chamberlain, 31. Mané. Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp. ŽK:86. Henderson - 45+2. Otamendi, 76. Jesus, 80. De Bruyne, 90+2. Sterling.

Liverpool FC Karius – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain (85. A. Moreno) – M. Salah (52. Wijnaldum), Firmino (71. Solanke), Mané.

Manchester City Ederson – Walker, Otamendi, Kompany, Laporte – Gündoğan (57. Sterling), Fernandinho, D. Silva – De Bruyne, Jesus, Sané.

FC Barcelona - AS Řím 4:1 (1:0)

Branky: 38. De Rossi, 56. Manolas, 59. Piqué, 87. L. Suárez - 80. Džeko. Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Nizozemsko). ŽK:44. Kolarov, 86. Strootman.

FC Barcelona ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Roberto (83. A. Gomes), Rakitić, Busquets (66. Paulinho), Iniesta (C) (85. Denis Suárez) – Messi, L. Suárez.

AS Řím Alisson – Peres, Fazio, Manolas, Kolarov – Pellegrini (60. Gonalons), De Rossi (C) (77. Defrel), Strootman – Florenzi (72. El Shaarawy), Džeko, Perotti.