Ruben Semedo z Olympiakosu střílí na branku Krasnodaru. Vlevo je Ruslan...

Ruben Semedo z Olympiakosu střílí na branku Krasnodaru. Vlevo je Ruslan Kambolov, vpravo Uroš Spajič. | foto: AP

Liga mistrů: Olympiakos rozstřílel Krasnodar, dařilo se i Dinamu Záhřeb

• 27
Přemožitel plzeňských fotbalistů z 2. předkola má velmi blízko k postupu do základní skupiny Ligy mistrů. Olympiacos Pireus v úvodním duelu play off porazil Krasnodar 4:0. Dinamo Záhřeb si poradilo 2:0 s Trondheimem a Crvena zvezda Bělehrad remizovala na stadionu Young Boys Bern 2:2.

Olympiakos, který doma rozstřílel plzeňskou Viktorii rovněž 4:0 a ve 3. předkole vyřadil istanbulský Basaksehir, poslal do vedení ve 30. minutě Miguel Ángel Guerrero. Řecký tým v závěrečné čtvrthodině své vedení zvýraznil dalšími třemi góly. Dvakrát se trefil střídající Lazar Randelovič a v 89. minutě uzavřel skóre Daniel Podence. Olympiakos ani v pátém zápase kvalifikace LM v sezoně neinkasoval.

Záhřebské Dinamo rozhodlo o vítězství už během úvodní půlhodiny, kdy se prosadili Bruno Petkovič z pokutového kopu a Mislav Oršič. Jejich spoluhráč Nikola Moro v prvním poločase trefil břevno, do brankové konstrukce po změně stran zamířil i útočník Rosenborgu Samuel Adegbenro.

Young Boys začali výborné a už v sedmé minutě vstřelil vedoucí branku Roger Assalé. V 18. minutě však srovnal Milos Degenek a hned po změně stran otočil skóre Mateo García při debutu za Crvenou zvezdu. Čtvrt hodiny před koncem zajistil domácím alespoň remízu Guillaume Hoarau z penalty.

Závěrečné předkolo se týká dvanácti klubů, čtyři dvojice tvoří tzv. mistrovskou část, dvě dvojice hrají v nemistrovské části.

Už v úterý v mistrovské části Slavia vyhrála v Kluži (1:0), poslední semifinalista Ajax Amsterdam hrál 0:0 v Nikósii proti APOELu.

V nemistrovské části Bruggy díky nesprávně nařízené penaltě zvítězily v Linci (1:0). Do nemistrovské části patří i souboj Olympiakosu s ruským Krasnodarem.

BSC Young Boys - FK Crvena Zvezda Bělehrad 2:2 (1:1)

Branky: 7. Assalé, 76. Hoarau - 18. Degenek, 46. García. Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Nizozemsko). ŽK:37. Nsame, 45+3. Aebischer, 48. Sierro - 59. Ribeiro.

BSC Young Boys von Ballmoos – Mvula, Lustenberger (C), Zesiger, García (67. Janko) – Pereira, Sierro (57. Fassnacht) – Assalé, Aebischer (73. Hoarau), Ngamaleu – Nsame

FK Crvena Zvezda Bělehrad Borjan – Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić – Caňas, Ivanić – García (55. Jander), Marin (C), Vukanović (85. Petrović) – Boakye (77. Tomané)

Přejít na on-line reportáž

GNK Dinamo Záhřeb - Rosenborg BK 2:0 (2:0)

Branky: 8. Petkovič, 28. Oršič. Rozhodčí: D. Orsato – L. Manganelli, A. Giallatini (vš. ITA). ŽK:25. Moro, 75. Stojanovič - 27. Hovland, 90+3. Meling. Diváci: 28 145.

GNK Dinamo Záhřeb Livakovič – Leovac, Perič, Dilaver, Stojanovič – Oršič (84 Atiemwen), Moro, Ademi (C), I. Hajrovič (63. Gojak) – Dani Olmo – Petkovič (87. Gavranovič)

Rosenborg BK Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Lundemo, Konradsen – Akintola (84. Helland), Soderlund, Adegbenro

Olympiakos FC - FK Krasnodar 4:0 (1:0)

Branky: 30. Guerrero, 78. Randjelović, 85. Randjelović, 89. Podence. Rozhodčí: del Cerro Grande – Yuste, Alonso (ESP). ŽK:85. Randjelović.

Olympiakos FC Sá – Elabdellaoui (C), María, Semedo, Tsimikas – Bouchalakis, Guilherme – Masouras (75. Randjelović), Valbuena (87. Camara), Podence (90+2. Torosidis) – Guerrero.

FK Krasnodar Safonov – Petrov, Spajić (C), Fjóluson, Ramírez – Cabella (26. Olsson), Kambolov, Vilhena – Wanderson, Berg (69. Ignatěv), Namli (59. Sulejmanov).