Gaston Pereiro z Eindhovenu prochází obranou Borisova.

Gaston Pereiro z Eindhovenu prochází obranou Borisova. | foto: AP

Eindhoven vyhrál v Borisově, v Bělehradě a Lisabonu se zrodily remízy

• 10
Fotbalisté PSV Eindhoven s českým záložníkem Michalem Sadílkem na lavičce vyhráli v úvodním duelu závěrečného čtvrtého předkola Ligy mistrů na hřišti BATE Borisov 3:2. Odveta v Nizozemsku je na programu příští týden.

Nizozemský celek od deváté minuty prohrával po brance Tuominena, ale ještě v prvním poločase vyrovnal z penalty Pereira. Po přestávce se za hosty prosadil Lozano a dvě minuty před koncem za Borisov srovnal Hleb. Vzápětí ale o prvním pohárovém vítězství PSV po deseti zápasech a třech letech rozhodl Malen.

Zbývající dva úterní zápasy skončily nerozhodným výsledkem. Crvena zvezda Bělehrad hrála na uzavřeném stadionu bez diváků 0:0 se Salcburkem, duel Benficy Lisabon s PAOK Soluň skončil 1:1.

FK Crvena Zvezda Bělehrad - FC Red Bull Salzburg 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Orsato – Manganelli, Costanzo. ŽK:55. Haidara, 90+1. Minamino, 90+3. Dabbur.

FK Crvena Zvezda Bělehrad Borjan – Stojković, Savić (C), Degenek, Rodić – Jovičić, Krstičić – Jonathan Cafú (60. Simić), Ben Nabouhane, Radonjić – Stoiljković (79. Jovančić)

FC Red Bull Salzburg Stankovic – Lainer, André Ramalho, Pongračić, Ulmer (C) – Samassékou, Wolf (87. Minamino), Haidara, Junuzović (46. Schlager) – Yabo (79. Daka), Dabbur

BATE Borisov - PSV Eindhoven 2:3 (1:1)

Branky: 9. Tuominen, 88. Hleb - 35. Pereiro, 62. Lozano, 89. Malen. Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (vš. GER). ŽK:38. Filipenko, 40. Staševič, 83. Rios - 18. de Jong, 86. Lozano, 90+7. Teze.

BATE Borisov Šerbitski – Rios, Milunovič, Filipenko, Filipovič – Baga, Jablonski, Dragun (65. Hleb) – Ivanič (81. Volodko), Tuominen (60. Skavyš), Staševič (C)

PSV Eindhoven Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Esmoris Tasende – Rosario (90+4. Isimat-Mirin), Hendrix, Pereiro (82. Mauro Junior) – Lozano (87. Malen), de Jong (C), Bergwijn

Benfica Lisabon - PAOK Soluň 1:1 (1:0)

Branky: 45+1. Pizzi - 76. Warda. Rozhodčí: Mažić – Ristić, Đurđević (všichni Srbsko). ŽK:52. Fernandes, 83. Almeida - 71. Vieirinha, 84. Pelkas, 89. Warda.

Benfica Lisabon Vlachodimos – Almeida, Dias, Jardel (C), Grimaldo – Pizzi (79. Félix), Fejsa, Fernandes – Živković (64. Silva), Ferreyra, Cervi (79. Seferović)

PAOK Soluň Paschalakis – Matos, Varela, Crespo, Vieirinha (C) – Maurício, Pelkas, Caňas – Jabá (81. Šakov), Prijović (89. Akpom), Limnios (52. Warda)