Gerson Rodrigues (vlevo) z Dynamu Kyjev v souboji s Oussamou Idrissim z...

Gerson Rodrigues (vlevo) z Dynamu Kyjev v souboji s Oussamou Idrissim z Alkmaaru. | foto: Reuters

Přemožitel Plzně Alkmaar se do Ligy mistrů nedostane, vypadl v Kyjevě

• 10
Přemožitel Plzně Alkmaar vypadl ve třetím předkole fotbalové Ligy mistrů. Nizozemský tým nestačil na Dynamo Kyjev, na jehož stadionu prohrál 0:2. Oba góly vstřelilo Dynamo ve druhém poločase. O Ligu mistrů si ukrajinský celek zahraje s Gentem, který zdolal Rapid Vídeň 2:1.

Plzeňská Viktoria před třemi týdny v Alkmaaru prohrála 1:3 po prodloužení, přičemž o vedení přišla v páté minutě nastavení. Druhý postup do hlavní fáze elitní soutěže po roce 2009 si ale nizozemský celek nevybojoval.

Naděje na skupinovou fázi LM se rozplynuly i Benfice Lisabon, jež v předchozích deseti ročnících v hlavní soutěži nechyběla. Portugalský vicemistr prohrál 1:2 na hřišti PAOK Soluň a stejně jako Alkmaar se musí spokojit se startem ve skupině Evropské ligy. Řecký klub naopak zůstal ve hře o premiérovou účast mezi elitou a utká se o ni s Krasnodarem.

Kvůli koronaviru se zápasy třetího předkola hrají jen na jedno utkání, závěrečné čtvrté předkolo už bude klasicky s odvetami. Představí se v něm i pražská Slavia, která se soupeře dozví ve středu večer. Bude jím vítěz duelu mezi dánským Midtjyllandem a švýcarským celkem Young Boys Bern.

FC Dynamo Kyjev - AZ Alkmaar 2:0 (0:0)

Branky: 49. Rodrigues, 86. Šaparenko. Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni (vš. ISR). ŽK:15. Bujalskij, 19. Rodrigues, 85. Kędziora - 33. Stengs, 83. Clasie, 85. Idrissi.

FC Dynamo Kyjev Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Mykolenko, Karavajev – Bujalskij (79. Andrijevskij), Sydorčuk (C) , Šaparenko (90+1. Ledněv) – Rodrigues, Suprjaga (74. Verbič), De Pena

AZ Alkmaar Bizot – Svensson, Vlaar (79. Sugawara), Koopmeiners (C), Wijndal – Clasie, de Wit, Midtsjo (66. Druijf) – Stengs, Boadu, Gudmundsson (58. Idrissi)

PAOK Soluň - Benfica Lisabon 2:1 (0:0)

Branky: 63. Giannoulis, 75. Živković - 90+4. Silva. ŽK:1. Pelkas, 29. Varela, 45. Michailidis, 79. Schwab, 90+2. Esiti - 44. Almeida.

PAOK Soluň Živković – Ingason, Varela, Michailidis – Crespo, Schwab, El Kaddouri, Giannoulis – Tzolis (80. Esiti), Akpom (70. Świderski), Pelkas (C) (65. Živković)

Benfica Lisabon Vlachodimos – André Almeida (C), Rúben Dias, Vertonghen, Grimaldo – Pizzi, Weigl, Taarabt (81. Rafa Silv) – Everton, Seferovič (72. Carlos Vinícius), Pedriňo (65. Nuñez Ribeiro)

KAA Gent - SK Rapid Vídeň 2:1 (1:0)

Branky: 36. Dorsch, 59. Jaremčuk - 90+3. Demir. Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg. ŽK:5. Hofmann, 86. Fountas, 90+1. Demir.

KAA Gent Roef – Castro-Montes, Arslanagić, Ngadeu-Ngadjui, Fortuna – Dorsch (64. Odjidja), Owusu, Kums (C) – Jaremčuk (89. Kleindienst), Depoitre, Čakvetadze (61. Bezus).

SK Rapid Vídeň Strebinger – Ullmann, Hofmann, Greiml, Stojković – Petrović (87. Grahovac), Ljubićić (C) – Fountas – Arase (73. Demir), Murg – Kara (86. Kitagawa).