MEJDAN V ŘÍMĚ. Fotbalisté Bayernu Mnichov vedli na hřišti AS po 36 minutách 5:0. | foto: Reuters

Čech má nulu i vysokou výhru, v Lize mistrů padala spousta gólů

• 76
První start sezony v Lize mistrů vyšel brankáři Petru Čechovi na jedničku, ve 3. kole základních skupin pomohl Chelsea k vítězství 6:0 nad Mariborem. Kanonádu si užívaly i další dva týmy, a to dokonce na půdě soupeře - Bayern Mnichov potupil AS Řím výsledkem 7:1 a Šachtar Doněck deklasoval BATE Borisov 7:0.

Úterní várka zápasů byla vůbec nesmírně bohatá na góly. Sedm jich padlo i v Německu, kde Schalke přestřílelo Sporting Lisabon 4:3. Čtyři pak ve Španělsku, kde Barcelona porazila Ajax Amsterdam 3:1, a v Rusku, kde CSKA Moskva vybojoval bod za remízu 2:2 s Manchesterem City.

Francouzský šampion Paris St. Germain oproti tomu vydřel „jen“ těsnou výhru 1:0 na hřišti Apoelu Nikósie.

STŘELCI BARCELONY. Neymar a Messi (čelem) oslavují gól proti Ajaxu Amsterdam.

VYROVNÁNÍ. Bebras Natcho z CSKA Moskva překonává Joea Harta, gólmana Manchesteru City, a zařizuje konečný výsledek 2:2.

GÓLOVÁ HLAVIČKA. Dennis Aogo ze Schalke (v modrém) se trefuje do sítě Sportingu Lisabon.

A na světě jsou nové rekordy:

• Šachtar jako první tým v soutěži vyhrál první poločas 6:0
  • Jeho útočník Luiz Adriano je druhým hráčem v historii Ligy mistrů po Lionelu Messim z Barcelony, jenž dal v jednom utkání pět branek.
  • Na osmi stadionech padlo celkem 40 gólů, což je druhý nejvyšší počet za jeden den Ligy mistrů. Více se střelci činili jen 1. října 1997 (44 branek).

Jednu z mála nul večera si připsal Čech, jenž se postavil do brány Chelsea teprve potřetí v tomto ročníku (kouč Mourinho ho nasadil do základní sestavy podruhé), ale proti slovinskému celku moc práce neměl.

DOSTAL ŠANCI. Brankář Petr Čech nastoupil za Chelsea v Lize mistrů proti Mariboru. Zrovna udílí pokyny Filipemu Luisovi.

Nejblíže k lovení míče ze své sítě byl v 64. minutě, když čelil pokutovému kopu. Útočník Ibraimi však pálil do tyče. Čech neinkasoval z posledních čtyř penalt, kterým v Lize mistrů čelil.

Jinak ale útočila Chelsea. Skóre otevřel Rémy, který vzápětí kvůli zranění přepustil místo Drogbovi. Útočník z Pobřeží slonoviny ve 23. minutě proměnil penaltu a připsal si první gól po letním návratu do Chelsea.

Trefil se i Terry, pak si dal vlastní branku Viler a nejvyšší výhru „Blues“ v Lize mistrů zařídily v závěru dva Hazardovy góly.

Ve šlágru večera mezi druhým týmem italské ligy AS Řím a vedoucím celkem bundesligy Bayernem Mnichov se očekával vyrovnaný průběh, jenže německý mistr soupeře během úvodní půle zcela zesměšnil - po 36 minutách vedl 5:0!

ZAČÁTEK DEBAKLU. Arjen Robben z Bayernu Mnichov se raduje z gólu proti AS Řím.

A DALŠÍ GÓL. Do brány AS Řím tentokrát pálí Mario Götze.

Dva z těchto gólů dal Robben, trefili se také Götze, Lewandowski a z penalty Müller. Dosud ještě žádný tým v Lize mistrů nedokázal při venkovním utkání vstřelit do přestávky pět gólů.

Římané inkasovali za 45 minut více branek než v sedmi kolech Serie A, po pauze zaznamenal aspoň čestný gól domácích Gervinho. Brankář Neuer inkasoval po 813 minutách. Bayern ale přidal další dvě trefy a zatím jako jediný neztratil ve třech zápasech ani bod.

Ještě víc vylepšil historické tabulky Šachtar na stadionu v Borisově. Doněcký celek jako první dokázal vyhrát úvodní poločas 6:0 a vděčí za to především Luizi Adrianovi.

Brazilský kanonýr jako první hráč v historii Ligy mistrů vstřelil čtyři branky v prvním poločase a navrch přidal po pauze ještě pátou, čímž vyrovnal střelecký počin Messiho.

DEMOLICE BORISOVA. Fotbalisté Šachtaru Doněck nadělili BATE v první půli šest gólů.

NOČNÍ MŮRA BORISOVU. Luiz Adriano (vpravo) si otevřel na půdě BATE střelnici.

Manchester City se ani ve třetím zápase skupiny nedočkal prvního vítězství. Anglický šampion na hřišti CSKA Moskva ztratil poločasový dvougólový náskok a jen remizoval 2:2. Na kontě má jen dva body.

Manchester vyhrál oba loňské vzájemné duely a také tentokrát dlouho kráčel za třemi body. Agüero, který o víkendu čtyřmi góly zařídil vítězství 4:1 nad Tottenhamem, otevřel skóre a ještě do přestávky zvýšil Milner, který navíc minutu po svém zásahu trefil brankovou konstrukci.

Jenže CSKA, který kvůli rasistickému chování fanoušků hraje domácí zápasy před prázdným hledištěm, skóre v druhé půli dorovnal.

V 65. minutě snížil Doumbia a v 86. minutě rozhodl o dělbě bodů z penalty Natcho.

Neporazitelnost v této sezoně udržel Paris St. Germain. Pařížané navázali na triumf nad Barcelonou a díky Cavaniho gólu z 87. minuty vyhráli v Nikósii 1:0.

V tabulce skupiny F jsou o bod před druhou Barcelonou, která zvítězila nad Ajaxem Amsterdam 3:1. Messi dal 69. gól v Lize mistrů a už jen dva mu chybí do rekordu Raúla.

Porto oslavilo stý zápas v soutěži výhrou 2:1 nad Bilbaem a vede tabulku skupiny H. Schalke v přesilovce přestřílelo Sporting Lisabon 4:3 a dostalo se na druhé místo ve skupině G.

Skupina E

CSKA Moskva - Manchester City 2:2 (0:2)
Branky: 65. Doumbia, 86. Natcho z pen. - 29. Agüero, 38. Milner. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.). Bez diváků.

AS Řím - Bayern Mnichov 1:7 (0:5)
Branky: 66. Gervinho - 9. a 30. Robben, 23. Götze, 25. Lewandowski, 36. Müller z pen., 78. Ribéry, 80. Shaqiri. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). Diváci: 62 292.