Plzeňský brankář Aleš Hruška na kolenou, právě po svém zaváhání inkasoval gól...

Plzeňský brankář Aleš Hruška na kolenou, právě po svém zaváhání inkasoval gól od Rubena Semeda z Olympiakosu Pireus. | foto: AP

Olympiakos - Plzeň 4:0, hosté propadli, všechny góly dostali po pauze

• 646
Plzeňští fotbalisté absolutně nezvládli odvetu druhého předkola Ligy mistrů. Po bezbrankovém poločase, v němž mělo víc ze hry domácí mužstvo, se český tým zcela sesypal: Olympiakos nasázel čtyři branky a postupuje. Na Viktorii tak „zbyl“ boj jen o Evropskou ligu, ve třetím předkole se utká s Antverpami.

Naopak Olympiakos se v další fázi soutěže střetne s istanbulským Basaksehirem a má jistotu, že na podzim bude hrát minimálně základní skupinu Evropské ligy.

ONLINE

zápas jsme sledovali minutu po minutě

Ačkoliv Plzeň v Řecku rozhodně nebyla lepší, celý poločas držela naději. Výsledek 0:0 by zaručoval aspoň prodloužení, hosté potřebovali buď výhru, nebo lepší než bezbrankovou remízu.

Ukázalo se, že šlo o bláhové sny. Řecký kolos na hřišti vládl.

„Olympiakos byl lepší ve všech řadách i v jednotlivcích. Upřímně ten rozdíl byl obrovský, soupeř zaslouženě vyhrál 4:0,“ pravil kouč Vrba do televizních kamer.

Jeho svěřenci navíc fatálně selhali při bránění rohů. Vždyť tři góly domácích padly takřka stejně!

Fotbalisté OIympiakosu se nastěhovali do malého vápna, následoval centr z rohu na přední tyč, zakončení, gól. Jak prosté, jak snadné.

Jak účinné.

Vrba: Dostat tři góly ze standardek je chyba týmu i možná nás trenérů

Poprvé v padesáté minutě, krátce poté, co Hruška vyrazil Masourasovu ránu z úhlu. Následoval roh a Valbuena posadil míč na hlavu Guilhermemu. Brazilský záložník se trefil na zadní tyč, plzeňský brankář se jen ohlédl.

Pak dvacet minut před koncem. Centr tentokrát zamířil na Guerrera, jenž si snadno připsal svůj druhý zásah v utkání. Těsně předtím dával na 2:0: hladce umotal Pernicu a procedil balon přes Hrušku.

Duel už se jen dohrával, když se v závěru po dalším rohovém kopu zaradoval ještě Semedo: jeho parťák ze stoperské dvojice Meriah z první tyče zakončoval, Hruška míč jen vyrazil a vysoký fotbalista s dlouhými dredy dokonal plzeňskou popravu.

„Druhý poločas jsme absolutně nezvládli. Dostali jsme góly ze standardek, věděli jsme, že je mají silné, nepohlídali jsme si to. Tam jsme ztratili postup. Bohužel jsme to nezvládli,“ litoval záložník Kalvach.

Český tým na postup neměl.

Za celý zápas se propracoval k jediné střele, hosté se ve čtyřiadvacáté minutě se snad poprvé dostali i do vápna Olympiakosu, Kopic šikovně podržel balon u brankové čáry, nezazmatkoval, a nahrál pod sebe Hrošovskému, jehož technickou střelu však domácí zablokovali.

Což bylo z plzeňské strany maximum.

Viktoria nezachytila nástup Olympiakosu, prohrávat mohla už ve druhé minutě – jenže balon se po Valbuenově centru odrazil od Guilhermeho do tyče.

Řecký vicemistr si v první půli rychle a snadno vytvořil převahu, hosté běhali bez míče. Hlavně Hloušek, který nastoupil na levém beku místo Limberského, se pořádně zapotil: domácí totiž útočili hlavně po jeho straně.

Po jednom z centrů zprava hlavičkoval Guerrero, nicméně Hruška byl pozorný. A to platilo i krátce na to, když gólman Plzně lapil Masourasův pokus z otočky.

Domácí působili velmi sebevědomě, rychle kombinovali, tu a tam si dovolili patičku... Plzeň ale po náročném úvodu vyrovnala hru, bojovala. Fotbalisté se poctivě vraceli do defenzivy, nevypustili souboj.

Avšak po změně stran už na trávníku dominoval Olympiakos. Krmenčík, který při ligové výhře nad Karvinou dal dva góly, si ani neškrtl. Semedo jej zkušeně vymazal, hosté se neměli o co opřít. Neměli nic ze hry, kombinovali pomalu, těžkopádně se dostávali k vápnu, vypadali ustrašeně.

Kopic se snažil, Hrošovský také, Kalvach působil na míči klidně – tolik k pozitivům. Plzni se duel v Řecku zkrátka nepovedl, mohla prohrát i vyšším rozdílem, jen Masouras měl na noze dva, tři další góly.

Viktoria tak bude muset ještě zabojovat o Evropskou ligu. V Antverpách sehraje úvodní duel třetího předkola 8. srpna.