Gruzínci chtějí potrápit favorita

Praha - Sparta je favorit, ale Torpedo Kutaisi prý přijelo favorita zaskočit. Tak prezentoval soupeře českého vicemistra ve středečním duelu druhého předkola fotbalové Ligy mistrů trenér hostí Olexander Štelin. A sebevědomě přidal, že věří ve výhru. "Jinak by ani nemělo sem cenu jezdit," prohlásil před úterním tréninkem na stadiónu v Praze na Letné. Ukrajinský kouč dodává neznámým hráčům pocit jistoty.

"Vím, Sparta je favoritem, ale těch už ve fotbale bylo! Jen si vzpomeňte na zápasy Francie na MS," usmíval se ukrajinský kouč, který je žákem nedávno zesnulého krajana Valerije Lobanovského. Nezapomněl ale dodat, že má před Spartou respekt. Nebude prý ani nešťastný, když vyhraje český tým.

"Pokud předvedeme pohlednou hru, která se bude líbit našim fanouškům v Gruzii u televizorů, pak nemám důvod si stěžovat," doplnil.  Výprava se po zápase prvního předkola s faerským Tórshavnem přesunula k pětidennímu pobytu v Nymburku. Hráčům prý velmi prospěl.

"Nějakých šest tisíc dolarů nás to sice stálo, ale fotbal nejde měřit jen penězi. Našli jsme ideální tréninkové podmínky a výborné lidi," pochvaloval si a připomněl, že pokud by se tým vracel do Gruzie, musel by absolvovat dlouhý let do Batumi, několikahodinou cestu autobusem do Kutaisi a o tři dny později by si to zopakoval. "To cestování by nám asi nepřidalo," vysvětlil hlavní důvod nymburského pobytu.

A než se vydal se svými svěřenci okusit letenský trávník, nezapomněl slíbit, že pokud přece jen postoupí papírový favorit z Letné, tak mu rád vypomůže s informacemi o Genku, s nímž se postupujícího z tohoto duelu utká ve třetím předkole. Štelin totiž žije většinu roku v Belgii, kde má i rodinu.

Předpokládaná sestava Kutaisi: Sturua - Akofjan, Chelidze, Machviladze, Kemoklidze - Gučua, Kvetenadze, Joanidze, Babunašvili - Asatiani, Kutateladze.

Slavia v Lize mistrů

23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Kvalifikace o Euro 2020

14. listopadu: Česko - Kosovo od 20:45, 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina a Španělsko.

Témata: Letná, Sparta